Radiátor ze dřeva

0
629
Reklama

Mnozí považují klasické radiátory za ošklivou, ale nezbytnou součást interiéru. Proto se je snaží co nejvíce zamaskovat barvou, kryty či dokonce závěsy a nábytkem. Dřevěný radiátor je „jiná káva“.

Dřevěný radiátor interiér zútulní a proteplí a skrývat ho určitě nebudete, právě naopak. Návštěvníky na něj budete s pýchou upozorňovat.

Když dřevo hřeje

Dřevo se topením spojuje odjakživa, ale spojení dřevěný radiátor zní neobvykle. Přestože dřevo má nízkou vodivost, na druhé straně má největší koeficient sálavosti. Proto se hodí k trvalému mírnější topení jako například u podlahového topení. A k zahození není ani pocitová pohoda, kterou navodí svým vzhledem.

Estetický vzhled

Dřevěná úprava radiátoru z něj udělala estetickou a plnohodnotnou součást interiéru. Na výběr jsou různé odstíny dřeva a zajímavá je i samotná kresba dřeva. Povrchová úprava se provádí mořidly a přírodními oleji. Samostatnou kapitolou je však design radiátorů. Dřevěný radiátor se vyrábí v různých velikostech, stylech a tvarech. Na trhu najdete modely, které často ani nepůsobí jako radiátor, stačí si vybrat ten svůj.

Konvektorový radiátor

Dřevěný radiátor je výsledkem kombinace dřevěného pláště a různého typu topného tělesa. Nejčastěji jde o konvektorové a infračervené typy. Konvektorové radiátory mohou obsahovat tepelný výměník s trochou vody, případně ventilátor, který zvýší jejich výkon. Konvektorové radiátor vytopí prostor rychle a rovnoměrně, má rychlý náběh na požadovanou teplotu. Pro praktický přístup kvůli údržbě nebo čištění je dřevěný kryt odnímatelný. Estetický vzhled radiátoru neruší nic, termostatický ventil se nachází pod krytem a výřezy ve vrchní části umožňují plynulý přestup teplého vzduchu.

Infračervený typ

Použití infračerveného sálavého vytápění umožnilo velký posun, a to nejen z estetické stránky. Díky němu se radiátor stal unikátním designovým prvkem. Přírodní původ a krása dřeva jsou v souladu s ekologičností vytápění. Jde o úsporný a příjemný způsob jak rovnoměrně vytopit prostor bez zbytečného víření prachu a vysušování vzduchu. Základem infračerveného radiátoru je hliníkového těleso, které je obaleno teplým dřevem. Kromě krásného vzhledu je výhodou radiátorů jejich variabilita. Najdete mezi nimi typy na zavěšení, volně stojící i přenosné.

2850087

Reklama