Co s koupelnou, aby nepůsobila sterilně, ale útulně

0
41
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři.Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Napsala nám paní Margita, která toto jaro připravuje velkou rekonstrukci koupelny.Půjde se od podlahy a potřebná bude i výměna skrytých rozvodů. Na naše šikovné designérky se ale obrátila s otázkou celkového dekoru. Zajímá ji totiž, jak z koupelny udělat útulné místo pro relax a ne jen nemocniční sterilní místnost, odkud budete rychle utíkat. Ivana a Simona tedy radí:

Na koupelně je nejdůležitější výběr obkladu a dlažby. Velké obložené plochy stejným obkladem zjemníme přidáním výraznější mozajky, např. do sprchového koutu, za toaletu nebo kolem vany.

V případě, že jste minimalista a preferujete jednobarevnou koupelnu, zvolte barevnější doplňky. Stojany na zubní kartáčky a mýdlo, koberečky (může jich být větší počet), ručníky.

Použití doplňků samozřejmě platí u všech typů koupelen, při jednodušších bychom však zvolili výraznější barvy.

Nikdy nestárnoucí dřevěný nábytek a obklad ze dřeva dokáže vaši koupelnu velmi zútulnit. V dnešní době je používán ve velké míře. Pozor však na masiv používaný jako podklad pod umyvadlo. Třeba ho vhodně ošetřit aby neztratil barvu a nebobtná.

Použijte odstín žárovek do teplejších tónů žluté. Vyhněte se studeným, modrým tónem, které by celý prostor ochladili.

Reklama