Jaké jsou barevné trendy na toto jaro a jak se s nimi dá v interiéru pracovat

0
5
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři.Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Napsala nám Soňa, která si ráda sezónní mění dekorace ve svém bytě, nejlépe však v souvislosti se současnými trendy. Obrátila se na naše šikovné designérky Ivanu a Simonu tedy s otázkou, jakých barev by měla držet právě toto jaro a jak je může do svého moderního, svěžího interiéru zapracovat. Radia takto:

Jaro je snad nejpestřejším obdobím v roce, ne jen v přírodě ale iv jarních trendech módy či bydlení. Institut barev Pantone, který určuje barevné trendy celému světu zvolil jako barvu roku zelenou – konkrétně Greenery, tedy zeleň. Je to barva přírody, trávy, stromů a podle nás i samotného života.

Kvůli tomu však netřeba měnit celý interiér. Tato výjimečná barva je úžasná právě tím, že se nachází téměř všude kolem nás. Greenery, nebo barvu zeleně můžete do svého interiéru vnést už samotnými rostlinami, dekoracemi z mechu a podobně.

Jaro letos se v interiéru bude nést stejně v duchu pastelových barev, tedy tlumených odstínů například žluté, zelené, modré či růžové. Trendy je také tyto barvy kombinovat se zemitými odstíny barev. Všechny tyto barvy se dají snadno přenést do vašeho bydlení prostřednictvím doplňků či květin.

Dá se tedy říci, že celá letošní jaro je inspirována přírodou a nejkrásnější paletou barev jakou nám právě příroda poskytuje. Barvy zeleně a jarních květin, barva oblohy a vycházejícího slunce.

Reklama