Koutek na lásku

0
4
Reklama

Není to postel, ani gauč před televizorem. Je to místo, které mnohým domácnostem chybí a možná i proto se každé druhé manželství končí rozvodem. Prostor pro vzájemné čarování s láskou však přinese mnohem více pozitiv, jako například správně umístěný televizor.

Romantické zákoutí

Může to být pokoj, nebo jeho část. No měl by být zařízena společně. Základem je, abyste v romantickém prostoru měli přesně to, co vás dělá šťastnými a co vás spojuje. Vůbec se nemusíte bát instalace panenek, nebo plyšáků, které jste si vyměňovali jako dárky, je to velmi pěkný prostor a bude jen váš. Může to být okolí gauče v obývacím pokoji, nebo část ložnice, kde když zavadíte pohledem, vždy se usmějete a přiblížíte si pěkné životní a romantické chvíle.

Světlo a teplo lásky

Svíčky jsou jakousi základnou romantiky a proto si je třeba přizvat na pomoc. Navíc pokud si svůj prostor lásky vytvoříte například v ložnici, svíčky vám pomohou překonat i otázku, zda se milovat při světle, nebo ve tmě. Jemné a měkké světlo svíčky vytváří skvělou atmosféru, která prohlubuje nejen milostné vztahy.

Sezení pro dva

V minulosti na hradech a zámcích tvořily romantická zákoutí divan, kde zamilovaní seděli naproti sobě. Tyto typizované pohovky již lze nalézt obvykle pouze ve starých zámcích, ale i moderní koutek vyžaduje pohodlné sezení. Může to být například i na meditačních polštářcích při čajovém stolku, kde se cítíte dobře, nebo použijte dvě křesla, které vám umožní dívat se do očí, vnímat příjemnou atmosféru vzpomínek a příjemných chvil.

Přírodní motivy

Romantická je procházka v přírodě a koutek na lásku si také vyžaduje něco živé. Pořiďte si oblíbené květiny, malé bonsaje, nebo palmy, pod kterými se budete cítit jako na romantické dovolené. Přitom je jedno, jestli jste na kilometry od domova, nebo v malém pokoji, i tak se vždy nejvíce cení příjemná společnost a zajímavé prostředí. Takové zákoutí může být v létě například i na balkoně či terase. Romantika nemusí být omezena pouze na jedno místo, ale klidně si můžete koutek vytvářet i sezónní.

Vícefunkční místo

Kromě oblíbených věcí, fotek, obrázků podněcujících lásku, případně motivačních citátů na stěně je třeba, aby v koutku lásky byl prostor na několik činnosti. Samozřejmě ty, co s láskou souvisí. Určitě je vhodné myslet i na milování, kterému se můžete oddávat, ale i na šálek čaje, nebo společenskou hru a rozhovor v náruči. Na věci, které máte rádi, spojují vás a máte při nich pocit, že jsou proto tak krásné, protože je zkrátka děláte s tím, koho milujete.

 

Reklama