Kreativita v kuchyni

0
8
Reklama

Mozaika jako obklad do kuchyně, či koupelny není ničím výjimečným. Jednoduše se však krásnou zvláštností vašeho interiéru může stát. Postačí, když se nebudete držet starých známých pravidel, ale rozhodnete se pro kreativnější způsob.

Poučkou, která definuje mozaiku obecně, je vlastně skládání menších částí do jednoho, většího celku. V koupelnách a ani kuchyních není volba právě tohoto způsobu obkladu žádnou novinkou a používá se pravidelně nejen pro své schopnosti odolávat vlhku a teplu, typickému pro tyto místnosti, ale i své estetické funkci. Správně zvolená barevnost a její střídání oživí každý interiér.

Důležité je pamatovat na to, že jako obklad nemusíme volit mozaiku jen na stěny pokojů, systém skládání několika částí do výjimečně vypadajícího celku můžeme například i na podlahách nebo dokonce stropě. Jde jen o to, mít přesnou představu.

Samé výhody

Velkých výhod mozaiky je hned několik. Například to, že díky tomu, že je ze skla (známe i tu kamennou) má vysoký lesk, rozmanitou strukturu a je také vhodná pro obklad zaoblených povrchů. Tento obkladový materiál se vyznačuje svou hygieničnosti, vysokou odolností vůči chemikáliím má také vysokou životnost a velmi snadno se udržuje. Mozaika je také ekologickým způsobem obkladu, protože je většinou vyráběna z recyklovaného skla, do kterého se přimíchává jen špetka toho správného barviva. Jedinou nevýhodou se může jevit křehkost materiálu, což se odráží v jemně odštípnutých rozích drobných částic mozaiky.

Vsaďte na kreativitu

Ano, i aplikace mozaikového obkladu je z těch jednodušších, protože si ji z prodejny prostě odnesete v plátech, na které stačí nanést to správné lepidlo a hotovo. Pokud však chcete svůj domov ozvláštnit, vsaďte na postupné ukládání jednotlivých malých částeček do obrazců. Ve specializovaných prodejnách dokonce mozaiky již ve vyukladaných obrazcích dostanete, takže se nemusíte trápit v případě, že vět, že byste to úplně nezvládli. V tom případě si odnesete například 120 x60 cm velký plát, který na stěnu pouze aplikujete.

o_4

Reklama