Kreativní barevné kombinace v ložnici

0
64
Reklama

Volba barevného schématu je velmi důležitá při rozhodování o tom, jak se chcete ve své ložnici cítit. Ta může být odrazem vaší lásky k barvám, pestrým, ale i tmavým či naopak bílým a neutrálním tónem.

Chcete-li do vaší ložnice vnést uklidňující pocit, vsaďte na odstíny modré a bílé, ty se skvěle doplňují. Vyberte jemně pruhované tapety, spojte je s bílou postelí, poklademe na ni nadýchané bílé polštáře, přihoďte k nim pár barevných a máte ložnici jako ze škatulky. A … Nebojte se experimentovat. Pohrajte si s doplňky, tkaninami a texturami. Vyšívaná ložní prádlo, hedvábné polštáře a krajka k sobě úžasně pasují.

V případě, že máte rádi vzhled a dojem z přírodního dřeva, postel s dominantním dřevěným čelem si jistě zamilujete. Promíchejte vzájemně v prostoru barevné odstíny jako ořech, buk a bříza s ložními povlečením z přírodní bavlny v tmavě šedé a bílé. Tkané koberce budou třešničkou na dortu, které pokoji dodají přirozený vzhled.

Líbí se vám romantické ložnice? Co tak vsadit na opulentní paletu šedé a stříbrné? Styl a kouzlo dodáte čalouněným sametovým čelem postele v kombinaci s luxusním saténem.

Myslete na to, že veselé barvy rozveselí i váš den. Jen si to představte. Oblíbená růžová v pořádně zářivém odstínu v kombinaci s kontrastní barvou, například zelenou, odlehčená neutrální bílou, podpořena jasně tyrkysovou … Nebojte se popustit uzdu fantazii. Spojte dohromady dvě teplé barvy, v tomto případě tyrkysovou a růžovou a místnost se rázem zaplaví životem.

Bílá nemusí být nudná a sterilní. Naopak, může působit velmi elegantně, moderně a zároveň útulně. Stačí jediné. Kombinovat různé vzory, materiály, textury, potisky a odlesky.

Barevných kombinací, které lze spojovat, je nepočítaně, řiďte se svým vnitřním hlasem, přidejte k tomu špetku vkusu a jistě si ve své ložnici namícháte svou dokonalou barevné schéma.

7

Reklama