Barevné nápady pro vaši kuchyni

0
32
Reklama

Když uvažujete o rekonstrukci kuchyně, většinou je to o plánování osvědčené klasiky. Volby padají na dřevo, bílé skříňky, žulové nebo křemenné desky a neutrální odstíny. Co tak vsadit na odvážnější design?

Když popustíte uzdu fantazii a začnete zkoumat své možnosti a myslet mimo škatulkování, připustíte možnost, že kuchyně mohou být barevné, nečekané a navrženy z množství materiálů a odstínů.
Ať už je váš styl minimalistický, moderní nebo rustikální, barevné nápady pro skříňky, police, kuchyňské zástěny a příslušenství se mohou pohybovat od decentní šedé přes odvážné, lesklé až po dramaticky červené. Dokonce, možná budete překvapen, ale v té skvělé barevnosti získáte dokonalý šik.

Sluneční žlutá

Stejně jako sluneční paprsek, žlutá je barvou optimismu a radosti. Je dokonce známo, že stimuluje apetit. Při výběru žlutého tónu dbejte na jeho intenzitu. Zářivou žlutou je nejlepší použít jako akcenty v celé kuchyni. Tedy na barových židlích, podsedácích, zároveň i stěnách, ale i doplňcích. Žlutá se perfektně hodí s hnědou a také dřevem. Bez ohledu na to, jaký odstín žluté si vyberete, jistě vaši kuchyň rozzáří. Zkoušku můžete udělat pro začátek s mísou citronů nebo krásnou kyticí narcisů.

Sofistikovaná tmavomodrá

Klidná, námořnická a trendová … Stejně jako se tmavý oblek perfektně hodí s bílou košilí a hnědými botami, tak se kuchyňské skříňky v námořnické modři skvěle spojí s bílou a dřevěným povrchů. Akcenty šedé nebo zlaté přidají dramatičnost. Co se kuchyňské zástěny týče, jde o super jednoduchý způsob, jak obnovit svou kuchyni. Zkuste mozaiku nebo vzorované dlaždice.

Nádherné metalické odlesky

Přidat trochu pozlátka do kuchyně nikdy není na škodu. Kovové akcenty z mosazi, stříbra a mědi určitě udělají překvapivý a jedinečný dojem. V kuchyni skvěle vypadá chrom, který i obyčejné kuchyňské dvířka přemění na mimořádný kousek. Kuchyň, ve které jsou na viditelném místě rozložené mosazné doplňky jako konvice na čaj nebo servírovací tác, ihned zaujme. Nuže, a osvětlení je další skvělý způsob, jak přidat trochu lesku do kuchyně. Měděné přívěsky nebo tepaný kov nad kuchyňským ostrůvkem či jídelním stolem jistě budou zajímavým prvkem v jinak jednoduchém prostoru. Kovové, stříbrné nebo zlaté dlaždice promění každou kuchyňskou zástěnu na oslnivý exponát.

1

Reklama