Kuchyně v podkroví

0
563
Reklama

Podkroví je originální prostor a taková bude i kuchyně v něm.

Je rozdíl, zda plánujete kuchyni pod střechou již v projektu, nebo ji řešíte až dodatečně. Pokud tak děláte ještě v projektové fázi domu, víte mnohé stavební záležitosti, jako je vhodná výška nadezdívky, přívod vody a odpad nebo umístění střešního okna promyslet dopředu.

Řešte ji komplexně

Pokud však plánujete zřídit kuchyni pod střechou dodatečně, vhodné je pro ni místo nad existující kuchyní či lázeňskou nebo blízko k nim, odkud se dají relativně snadno přivést přívody vody a odpad. Když už víte, kde přibližně bude nová kuchyň, zabezpečte dostatek denního světla. V nabídce jsou různé typy a velikosti střešních oken, nebojte se je naplánovat i více. Kam je necháte osadit, řešte spolu s návrhem kuchyňské linky a jídelní části. Přímo pod okno se hodí pracovní plocha kuchyně, klidně i mycí zóna nebo jídelní stůl. Varnou zónu situujte na místo, ze kterého se dá dobře vyvést odvod z digestoře nad střechu.

Kuchyňský nábytek

Nábytkové řešení na míru je nejlepší volbou. Dokážete jím ve svůj prospěch využít všechny „negativa“ šikmin, přiznaných trámů či nosných sloupů procházejících podkrovím.

Bude linka v šikmině? Zřejmě se obejde bez horních skříněk, závisí to i od výšky nadezdívky. Můžete je částečně nahradit policemi. Pokud není dostatečně vysoká nadezdívka nad pracovní plochou, zvolte o něco širší pracovní desku, co tento handicap eliminuje.

Pokud linku umisťujete oproti šikmině nebo kolmo na ni, můžete sáhnout i po odvětvových řešeních a ušetřené penízky investovat do úložných skříněk na míru pod šikminu.

06_kuch-1

Reklama