Chráníte dostatečně svůj domov?

0
1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Reklama

Bezpečnostní dveře mohou být krásné i plné moderních technologií. Vzhled je důležitý, protože si jejich všimne každý váš host. Všimne si je i potencionální zloděj, kterého bude více než vzhled zajímat jejich bezpečnost.

K překonání dveří stačí vetřelcům pár vteřin. Využívají při tom jejich slabá místa, které se stávají terčem jejich útoku. Jsou to především plocha dveří, panty, zárubně a uzamykací mechanismus. Proto skutečné bezpečnostní dveře musí být pevné, zesílené, zabezpečené kvalitním kováním, uzamykacím systémem a také zpevněnou zárubní.

Podle stupně ochrany si můžete vybrat dveře z několika bezpečnostních tříd. Kromě toho jsou jiné dveře do bytu a jiné vchodové dveře do domu. Bezpečnostní dveře do bytu jsou většinou jednokřídlé, nenápadné, zevně nerozeznatelné od obyčejných.Vchodové domovní dveře už mohou být i dvoukřídlé, se světlíky. Konstrukce těchto dveří a zárubně musí mít kromě ochranných prvkem i patřičné tepelnětechnické vlastnosti, nesmí propouštět teplo.

Jak poznáte bezpečnostní dveře

To, že jsou bezpečné neznamená, že budou ošklivé a nebudou ladit s vaším interiérem. Dobré bezpečnostní dveře mohou vypadat elegantně, krásné a splňovat i potřebné bezpečnostní i tepelnětechnické požadavky. Samozřejmě nikdo nezvaný se přes ně nedostane dovnitř, ani pokud jsou prosklené, se světlíky, případně v jiném designu. Jejich konstrukce totiž obsahuje hodně železa, zesílení, sklo je speciální bezpečnostní, nerozbitné a odborně ukotveny ve dveřích tak, aby se nedalo vypáčit nebo vyrazit.

Aby zabránily i úniku tepla ven, mohou být dveře prosklené s izolačním trojsklem, s vysokou tepelnou izolací. A protože design je pro mnohé neméně důležitý, výrobci bezpečnostních dveří poskytují na výběr široké možnosti tvarů prosklení, barevné neboť přírodní povrchy dveří s možností jejich kombinace. Stále více jsou populární bezfalcové bezpečnostní dveře. Jejich křídlo lícuje se zárubní, na pohled nic nevyčnívá, což potěší najme příznivce moderního designu.

Kupujte u odborníků

Jelikož investice do bezpečnostních dveří je nemalá, rozhodně hledejte jen ve specializovaných, spolehlivých a trhem prověřených firmách, kde vám všechny vlastnosti dveří podloží atestem akreditované zkušebny a potřebnými certifikáty.Seriózní dodavatel vám dveře dodá, namontuje, případně zajistí i nepřetržitý servis při poruše zámky nebo ztrátě klíčů.

Základní charakteristikou bezpečnostních dveří je jejich zařazení do bezpečnostních tříd podle evropské normy. Ta klasifikuje šest bezpečnostních tříd. Třídy 1 a2 označují klasické dveře s minimálními bezpečnostními parametry. Třídy 3 a 4 představují bezpečnostní dveře schopné velmi dobře ochránit majetek. Vyšší třídy jsou určeny pro speciální dveře obchodů, bank a podobně.

K bezpečnostním dveřím si můžete přikoupit moderní hi-tech doplňky. K nejoblíbenějším patří čtečka otisků prstů. Pomocí tohoto systému odemknete dveře bez použití klíčů. Instaluje se přímo na dřevě nebo na kliku. Kamerové kukátko vám zase přenáší na malý LCD monitor obraz osoby stojící za dveřmi. Pokud máte dítě samo doma a zazvoní nečekaná návštěva, můžete si nechat poslat obraz osoby za dveřmi i na váš mobil.

Tip

Někdy i investice do dražších bezpečnostních dveří může vést k přímým úsporám.Zjistěte si, zda vaše pojišťovna poskytuje slevy na pojistném při instalaci bezpečnostních dveří.

next_01

Reklama