Kulaté zrcadlo dokáže divy

0
296
Reklama

Kulatá zrcadla Jsou tak trochu jako černá barva. Pasují ke všemu. Navíc úžasně harmonizují prostor. Protože nemají ostré hrany, linie, všude se vtěsnají a působí výjimečně dobře. Pokud budete přemýšlet o zrcadle jako o dekoraci, určitě vsaďte na kruhový tvar, budete spokojeni.

Od estetiky k feng šuej

Zrcadlo se v mýtech a legendách často spojuje s temnými silami a kruh zase prezentuje obranný val proti tomu, aby negativní energie unikla do okolí. Ale na čarodějnictví v moderně zařízených domech věří už jen málokdo, přesto se kruhové zrcadla vracejí do módy .
Mohou za to dva faktory. Tím prvním je estetická forma takového zrcadla. Jeho uzavření v rámu působí úplně jinak než čtvercové sklo se stříbrným podkladem. Navíc feng-šuej říká, že právě kruhové a oblé linie jsou to, co člověka harmonizuje. Dvě spojení v jednom.

Změkčení prostoru

Možná jste netušili o jednom skrytém bonusu kulatých zrcadel. Pokud je dáte do prostoru, tak zrcadlově plocha nejenže znásobí světlo mezi čtyřmi stěnami, ale doslova změkčí své okolí. Kruhové tvary obecně přinášejí pocit pohodlí a zjemnění.
V kombinaci se zrcadlovou plochou jakoby se nenásobili jen odrazy světelných paprsků, ale i pohoda. Zkuste si tento zážitek sami a na kulaté zrcadlení nedáte dopustit.

Uplatnění všude

Výhodou kruhu je, že nepotřebuje žádné přizpůsobení okolí. Velmi dobře vynikne na zdi, i na úzkém pásu prostoru například nad křeslem v obývacím pokoji , ale stejně praktické i estetické uplatnění najde i v koupelně nad umyvadlem. Nikde nebije do očí nevkusem.

 

 

Reklama