Praktické finty na zvětšení pokoje – bez bourání

0
13
Reklama

Bez bourání, bez koupě nového bytu, bez řezání do panelu. Pouze opticky, esteticky a velmi šikovně vás naučíme, jak si udělat malý prostor zdánlivě větším tak, abyste v něm cítili stále útulně, ale o něco více prostornější než dosud.

Zrcátko, zrcátko

Je klíčem nejen k tomu, abyste viděli sami, ale abyste viděli i pokoj větší než je. No na toto čarování se zrcadlem je třeba jej správně umístit. Protože jen tehdy bude mít ten správný účinek. Zásada je pověsit zrcadlo na protější stěnu naproti oknu. To automaticky odrazí světelné vlnění a vnese do místnosti více světla. Dokonce udělá krásnější i pokoj s menšími okny, jak by si zasloužila.

Přechodová podlaha

Zapomeňte na prahy. To už není ani velmi moderní a navíc pokud chcete pracovat s optikou, budou nelichotivou překážkou. Proto vsaďte na přechodové plochy v bytě. To znamená, že například plovoucí podlahu nebo parkety dáte na celou plochu bytu. Nebo alespoň mezi chodbu a tu pokoj, která se jeví jako nejmenší. Žádný přechod na podlaze a hned to bude jiný rozměr.

Průsvitný nábytek

Sklo je výborný pomocník, který nepřetíží pokoj. Můžete volit například skleněný stolek, nebo poličky. Ale například i perforované křesla, nebo skříňky které nejsou plné, ale otevřené a postavené na nožičkách. Čím více umožníte proudit vzduchu, tím více se pokoj bude zdát volnější.

Pracujte s tmavou

Mnoho lidí si myslí, že tmavé barvy z malých prostorů musí nutně odejít. Ale není to tak. Pokud vytvoříte kvalitní kontrast, bude to jen dobré. Tmavá ostře kombinujte s bílou. Díky kontrastu se pouze stane zajímavě zvětšenou. Uvidíte sami. Samozřejmě musí dominovat přechod do světlých tónů a tmavé nesmí být mnoho.

Vsaďte na jeden barevný odstín

Bude to trochu netradiční, ale velmi funkční. Pokud máte místnost skutečně s minimem světla, oken a prostoru, tak ji vymalujte bíle. Celou. Bez otázek a kompromisů. Po vstupu do ní budete mít pocit, že jde o nic nekončící území. Pomoci může pokud uděláte stěny zároveň funkční. Nebudou sálat tak bílou barvou a dokážete na ně pověsit množství důležitých doplňků, které nemusíte mít pak kdesi jen tak po okolí.

 

Reklama