Kvalitní švédské tepelná čerpadla

0
29
Reklama

Při výběru tepelného čerpadla bychom měli dbát především na úsporu nákladů, cenovou dostupnost a tichost zařízení.

Úspora nákladů

Na vytápění a ohřev vody se odvíjí od volby typu a značky tepelného čerpadla. K nejúspornějším patří obecně tepelná čerpadla země-voda a voda-voda.Absolutní špičkou v těchto segmentech jsou produkty NIBE F1145 a NIBE F1245. Při použití těchto tepelných čerpadel je možné spotřebu tepelné energie na vytápění a ohřev teplé vody ve srovnání s klasickými systémy na fosilní paliva snížit až o 75%. Dalším kritériem při výběru je…

Cenová dostupnost

Je paradoxem, že i opravdu kvalitní tepelná čerpadla mohou být za přijatelnou cenu. Jako příklad můžeme doporučit NIBE F 1226 (typ zem (voda)-voda). Kromě překvapivě nízké ceny vyniká jednoduchou instalací, snadnou ovladatelností, moderním designem a neuvěřitelnou tichostí. Jednou z dalších důležitých vlastností by měla být tichost tepelného čerpadla.Hlučnost některých tepelných čerpadel může negativně ovlivňovat komfort bydlení. Výrobci by proto měli klást maximální důraz na izolaci, jako je to např. při tepelném čerpadle NIBE F 2300. Je takové tiché, že se budete chodit přesvědčit, zda je v provozu. V neposlední řadě bychom měli zmínit tzv. ventilační čerpadla.

Řízené větrání

Udržuje v interiéru optimální teplotu a vlhkost a současně zajišťuje, že vzduch uvnitř budovy je dokonale hygienický. Zamezuje tak působení alergenů, hromadění bakterií, virů, plísní a je prevencí vzniku civilizačních onemocnění. Tepelná čerpadla NIBE F370 a NIBE F470poskytují bezkonkurenční průměrné roční úspory energie a umožňují udržet příjemnou zdravé klima ve vašem domě po celý rok.

AHR5f09c2_20150812_141915

Reklama