Tyto květiny se vyplatí mít v zahradě

0
64
Reklama

Mezi trvalkami jsou i natolik vytrvalé druhy, že neúnavně kvetou od časného léta až do podzimu. Na trvalkových záhonech jsou velmi oblíbené. Viz některé z nich.

Dlouho kvetoucí trvalky

Období kvetení většiny trvalek trvá šest až osm týdnů. Některé druhy, například okrasnou šalvěj ( Salvia patens ) či šanta zahradní ( Nepeta ), třeba po odkvětu seříznout, koncem léta potom znovu nasadí květy.

Hlaváč

Scabiosa columbaria ‚Butterfly Blue‘ je mohutná odrůda chrastavca ( Knautia ). Rostlina dosahuje průměr přibližně 30 centimetrů a dorůstá do výšky 40 centimetrů.

 Pěkné modrofialové květy kvetou od května až do konce septemnbra. Hlaváč oblibě propustnou půdu a slunné stanoviště.

Denivka’Stella d’Oro‘

Hemerocallis ‚Stella d’Oro‘ patří do velké skupiny ľalioviek. Jednotlivé květy se sice rozvíjejí pouze na jeden den, ale rostlina nasazuje nové zlatožluté květy nepřetržitě, od června až do října.

Marulka

Ideální dlouho kvetoucí trvalkou vhodnou na obruby osluněných záhonů s propustnou půdou je marulka ( Calamintha nepeta ssp.nepeta ). Listy s obsahem éterických olejů voní podobně jako máta peprná.

Od začátku července až do října rozvíjí marulka malé bílé květy, které jsou oblíbenou pastvou pro včely a čmeláky. Rostlina se vyvíjí do tvaru koule s průměrem kolem 30 centimetrů a vytváří velmi pěknou kombinaci s růžemi.

Reklama