Letní květiny ve váze

0
5
Reklama

Příroda je v plném rozkvětu a ještě dlouho bude vonět nejrozmanitějšími květinami. Využijte proto příležitost obklopit se jimi i ve svém domově. Dodají mu přívětivou atmosféru.

Možná se vám už stalo, že jste neměli pro květiny vhodnou vázu. Buď byla příliš široká, nebo příliš úzká, krátká či vysoká. Pokud vhodně zkombinujete květy s vázou, výsledek bude mít ten správný nádech. Místo vázy můžete využít šálek na čas, hodí se na květiny s krátkými stopkami. Aby květiny držely pohromadě, nenápadně je spojte gumičkou na vlasy. Budou vypadat lépe a také jim jednodušší vyměníte vodu. V širší váze pomůže udržet květiny na místě mřížka, kterou si vytvoříte z průsvitné pásky na vrchu vázy. Nejdříve naaranžujte výraznější květiny a pak menší.

Efektivní a dekorativní je, pokud dáte menší vázu do větší a prostor mezi nimi můžete různě vyplnit. Například vodou a v ní naházení plátky citronu.

Aby dlouho vydržely

Víte jak je udržet dlouho čerstvé? Pomohou jim různé života budiče, které často fungují i na lidi. V první řadě je zastřihněte v úhlu 45 stupňů, docílíte tak co největší plochu, kterou budou moci nasávat vodou a mnohem déle vydrží. Překvapivě oddálí vadnutí i kombinace kapek vodky a čajové lžičky cukru, které přidáte do vázy. Pokud vidíte, že květiny odcházejí, přidejte jim ještě štamprlíky vodky, na den či dva je dostane zpět do života. Blahodárně působí ve váze i päťcentovka, měď vodu okyseluje, což působí proti plísním a houbám.

Chcete-li otevřít ještě nerozvinuté květy, dejte je na chvíli do sklenice s teplou vodou a asi po minutě přeložte do vázy se studenou a krásně se rozvinou do svého maxima.

letne-kvety-7

 

Reklama