V záplavě rozkvetlých květů

0
8
Reklama

Není nic krásnějšího, než v létě procházka v záplavě barevných a rozkvetlých květů.

Mnohé světové metropole nabízejí kouzelné zahrady, které jsou výjimečné a něčím specifické. My vám však ukážeme pět dle nás nejkrásnějších, které by každý z  vásměl alespoň jednou za život vidět.

Keukenhof, Lisse, Nizozemsko

„Zahrada Evropy“ leží v nizozemském městě Lisse a patří k jedním z největších květinových zahrad na světě. Zahradní park se rozkládá na ploše 32 hektarů a podle oficiální webové stránky je zde každoročně nasazeno přibližně sedm milionů cibulovin.

 Château de Versailles, Versailles, Francie

Slavný francouzský zahradní architekt André Le Nôtre vysadil tyto zahrady, které se nacházejí jihozápadně od Paříže, na příkaz Ludvíka XIV. v 17. století. Král Slunce tímto počinem chtěl ještě více zvýraznit slávu svého paláce ve Versailles a poukázat tak na svou absolutní moc. Zahrady pokrývají plochu 101 hektarů.

Royal Botanic Gardens at Kew, Kew, Anglie

Na 132 hektarech se rozprostírá množství skleníků, které se považují za populární rys těchto zahrad, ležících asi 16 kilometrů od hlavního města Velké Británie Londýna.Tzv. Tempera House je zároveň největším světovým viktoriánským skleníkem. Tzv.Bonsai House má zase stromy, které mají více než 150 let. Pod šikmou skleněnou střechou tzv. Palm House rostou baobaby a vanilkové orchideje.

Butchart Gardens, Vancouver Island, Britská Kolumbie

Zahrady Butchart jsou oslnivým příkladem úspěšné rekultivace. Pozemek, který používala firma Portland Cement, v roce 1904 ztratil svou hodnotu jako lom. Manželka majitele firmy Portland Cement, Jennie Butchart, sem dala půdu z okolních farem. Její vize dnes leží na ploše 22 hektarů, kde je 700 druhů rostlin, které kvetou od března do října.

The Master-of-Nets Garden, Suzhou, Čína

Tato rezidenční zahrada v jihovýchodní Číně byla navržena během dynastie Song.Nabízí přírodní harmonii v podobě uspořádání jednotlivých pavilonů, hal, hudebních místností a bambusových hájů. Střední část zahrady je jakýmsi malým světem s mostem, procházejícím rybník, který vede k romantickému pavilonu.

najkrajsie-zahrady-sveta-9

 

 

Reklama