Malé změny v interieru, pokud jste přestali kouřit

0
9
Reklama

ROZHODNUTÍ „od zítra nekouřím“ je jedna věc. Vytrvalost nepodlehnout je věc druhá. Malé změny v interiéru vám s tím mohou pomoci.

Samozřejmě, nejjistější cesta jak přestat kouřit je najít si správnou motivaci a vyzkoušet v zásadě cokoli: náplasti, žvýkačky … A na přilepšení rozhodně pomohou i tyto malé změny v domácnosti:

1. Mít to na očích

Místo v domácnosti, kde nejčastěji zvyknete chodit na cigaretu, je dobré symbolicky zkrášlit něčím, co vám připomene, proč vlastně chcete přestat. Pokud je to na balkoně – ozdobte ho něčím, co vám bude připomínat zdraví, radost, děti, partnera nebo partnerku – pokud to jsou důvody, proč se chcete zbavit tohoto zlozvyku. Pokud máte kuřácký koutek uvnitř, ještě lépe – můžete si do něj postavit pěknou rostlinu, fotku z rodinné dovolené, důkaz nějakého vašeho úspěchu.Pokud máte doma diplom, do rámečku s ním a na stěnu! Cokoli, co vám v pozitivním smyslu připomíná nějaký životní úspěch či překážku, kterou se vám podařilo zdolat …

2. Nový smysl

Dejte novou roli místu, kde kouříte. Pokud jste si často zapálili při placení účtů, pořiďte si pěkný stůl nebo Zrenovujte ten starý (ideálně změňte jeho barvu), abyste prolomili začarovaný kruh. Postavte si na stůl pěknou rostlinu či dobrou lampičku. Pokud kouříte na balkoně nebo na terase, zbavte se popelníků, obklopte se pozitivními dekoracemi a živými rostlinami.

3. Změna vzduchu

Kuřácké interiéry jsou do hloubky nasáknouty kouřem. Pokud chcete být nekuřákem a myslíte to opravdu vážně,  je velké úklid jen otázkou času. Postupně vyperte, vytepujte, přemalujte, očistěte a vydezinfikujte vše, na co vám padne zrak.

2750015

Reklama