Malý balkon pro květiny

0
89
Reklama

Bojujete i vy s nedostatkem místa na vašem balkoně? Krásné květiny si však vůbec nemusíte odpírat. Stačí jen vědět, po kterých sáhnout.

Ne každý byt či dům se může pochlubit krásnou terasou velkou 20 m2. Někdy se těšíme iz maličkého prostoru, který však chceme využít naplno. A my přesně víme jak!

Na dva způsoby

Pěstovat popínavé rostliny na balkoně můžete jednoduše řečeno zdola nahoru nebo naopak. Pokud jste si zamilovali obrostlé domy ze starých filmů a nebojíte se nechat celou stěnu zazelenat, sáhněte po popínavých růžích nebo vinné révě, pokud máte balkon otočený na jih, po břečťanu v případě, že se díváte na sever. Také nezapomeňte na plodů mučenky modravou, thunbergie křídlem nebo vencovec květnatý či dokonce bugenvileu.

Pokud ale máte rádi závěsné květináče, které bohatě rozkvetlé vypadají jako z pohádkových zahrad, nebojte se vybrat si ze široké škály táhlý, kvetoucích krásek, jejichž jsou zahrádkářství dnes plné. Nejvíce se v našich podmínkách osvědčily táhlé muškáty, petúnie, povijnice, gazánie, sporýš, zvonek rovnakolistý nebo starý známý zelenec či filodendron.

Reklama