Mějte úspěch v zahradě i na podzim. Poradíme, co můžete vysévat

0
61
Reklama

Ačkoli to v našich zahradách stále není pravidlo, i na podzim můžete sít některé zeleninové druhy, které přezimují a už poměrně brzy na jaře přinesou první úrodu.

Podzimní salát 

Přestože listy salátu vypadají křehce, jsou poměrně odolné proti mrazu, některé odrůdy proto můžete sít na přezimování. Problémy, ale jen výjimečně způsobují extrémně zimy s dlouhotrvajícími holomrazy s teplotou pod -20 ° C .

Spolehlivým a dobře přezimujícím salátem je ‚humilis‘ s časným zavinováním žlutozelených hlávek téměř s hladkými listy. Obalové listy jsou trochu zvednuté, proto netrpí podhnívaním.

Kořenová zelenina

Podzim je vhodným časem i na setí petržele a mrkve. Hlavně petržel dlouho klíčí a je citlivý na přísušky. Právě pozdní podzimní vysévání je tak vhodnou alternativou jarního, protože klíčící rostlinky využijí zimní vláhu.

Záhon uvolněný po sklizni letních zelenin si připravte už během října.Zrýľujte, rozdrťte hroudy, pohrabte a nechte ulehnout. Výsev nespěchejte.Doporučujeme počkat do listopadu nebo podle průběhu počasí až do prosince tak, aby už semena v daném roce nevyklíčila, ale vzešly až na jaře.

Reklama