3 tipy na okrasné trávy, které ozvláštní každou zahradu

0
415
Reklama

V poslední době se vedle trávnících stále větší pozornost věnuje použití okrasných trav, a to nejen jako kostry květinových záhonů, ale i jejich samostatným výsadby.

Okrasné trávy nabírají na popularitě. A přestože by se mohlo zdát, že hlavním nedostatkem plánování takové výsadby bude omezen sortiment naštěstí už iv tomto směru nabral vývoj pozitivní kurz. Pokud patříte i vy k příznivcům okrasných trav inspirujte se našimi tipy.

Milota nádherná (Eragrostis spectabilis) 

Rostlina pochází z jižních oblastí USA, kde roste na sušších a písčitých půdách chudých na živiny. Tvoří trsy středně širokých listů vysokých do 30 cm. Koncem léta až začátkem podzimu rozkvétá jemnými hnědorůžová květy, které vyrůstají asi 20 cm nad porost a celý ho překrývají. Po odkvětu květy zůstávají hnědé.

Tento druh najde uplatnění zejména ve výsadbách větších skupin, do celkové kompozice vnese lehkost. Milotu pěstujte na slunném stanovišti. Výborně toleruje i dlouhotrvající sucho. Vzhledem k původ je vhodná na pěstování zejména v jižních oblastech Slovenska.

MUHLENBERG lindheimeri 

Tento mohutný solitérní druh pochází z oblastí Texasu a Mexika. Rostlina tvoří mohutné symetrické trsy zelených listů s modrošedým nádechem. Dorůstá výšky asi 1,5 m. Šedohnědé květenství jsou dekorativní a vhodné na řez. Vyžaduje plně slunné stanoviště s dobře propustnými půdami. Druh MUHLENBERG vyžadují na bohaté kvetení horké a suché léto.

Andropogon Gerardi

V závislosti na vláhových podmínek rostliny dorůstají v květu do výšky asi 2 m. Tento druh roste v prériích USA, kde ho považují za důležitý, plnící ekologickou a krmnou funkci. V posledních letech si razí cestu i do zahradní tvorby jako zajímavá solitérní rostlina, barvící se na podzim.

Reklama