Moderní dům s příchutí hory

0
18
Reklama

Majitelé zrenovovali své horské letovisko a díky všude přítomnému dřevu ho změnili na teplý a příjemný prostor.

Na renovaci domu ze šedesátých let se ujal architekt Mario Mazzer, pro kterého byla výzva naplnit požadavky jeho majitelů: mít dům moderní, teplý a útulný. Podařilo se mu to díky využívání dřeva na nábytku i stěnách a výsledek okouzluje svou krásou a příjemným vyzařováním.

Dřevo a kámen

Mazzer dům doslova obložil dřevem, který připomíná staré horské dřevěnice. Možná i proto, že použil staré voskované dřevo, desky z modřínu, které byly kdysi použity v interiéru staré horské chaty. Dřevěné stěny doplňuje podlaha z přírodního kamene těženého v okolí. Ručně a hrubě opracovaný opticky připomíná beton.

Maximálně využit

Během rekonstrukce se architekt snažil maximalizovat prostory a využívat každý čtvereční centimetr. Je to vidět v malé kuchyňce, kde je celé zařízení speciálně navržené. I do původního podkroví, což je poměrně malý prostor dostal spaní pro děti majitele. Je přístupný úzkým schodištěm z obývacího pokoje. Pečlivě navržený osvětlovací systém je funkční a zároveň nenásilný. Ve velké míře využívá příjemné a teplé nepřímé osvětlení.

Celé zařízení domu bylo navrženo na míru a vyrobené místními řemeslníky. Kromě dřevěných prvků se zde objevují i ​​kovové či čalouněné.

Reklama