Horké trendy pro zahrady na rok 2017

0
19
Reklama

Milujete svou zahrádku a chladné dny trávíte plánováním nové sezóny výsadby květin a zeleniny? Trendy nezapomínají ani na tuto část našeho bydlení.Co odborníci na zeleň prohlašují za stylové pro sezónu 2017?

1. Myslete na svou zahradu jako součást interiéru – vytvořte si zde útulný koutek s posezením, kobercem, nějakým tím boxem, kde ukryjete dobrou knihu, časopis či omalovánku pro děti.

2. Přírodní materiály – tak jako do interiéru, tak i do exteriéru se znovu navrací trend využívání přírodních materiálů a mizí v poslední době tak oblíbený beton nebo kompozitní materiály. Chce to zejména hodně dřeva a kamene.

3. Veselé barvy – ani odvážný krok jako jasná žlutá či zelená nebude mimo. Držte se však hesla „méně je někdy více“.

4. Vlastní zeleninka – ekologie je dnes důležitým tématem. I proto je návrat vlastních zahrad, i když byť jen se základními druhy zeleniny, velmi trendy. Pokud se i v té vaší najde nějak ten metr čtvereční navíc, vypěstujte si vlastní bio česnek či mrkev.

5. Osvětlení – noc pod hvězdami v zahradě vám zpříjemní stylové lampiony. Ty dnes nahrazují klasické svícení, protože působí mnohem jemnější, romantičtější.

6. Bez kopání – pokud se štítíte kopání v zemi nebo vám to prostor nedovoluje, zvolte příjemnou alternativu, velké květináče. Do jednoho můžete nasadit hned několik druhů květin, které oživí například a dlážděnou terasu.

7. Žádné chemikálie – k ekologické stránce pěstování patří samozřejmě vyhýbání se jakýmkoli chemikáliím. Raději vsaďte na staré dobré, ověřené babské triky, které od vaší sklizně odlákají všech škůdců.

8. Výběr rostlin – při vytváření osevního plánu vsaďte na domácí dodavatele. Projděte se během časného rána po blízkém tržišti a natrefíte na tu nejlepší nabídku. Je tak zaručeno, že se vašemu výběru rostlin bude, v daných klimatických podmínkách, které máte, dařit.

9. Výběr zahradního nábytku – velmi trendy je v současnosti stírání hranice mezi interiérem a exteriérem, zejména co se zařízení týče. Zahradní nábytek by proto měl vypadat jako pohodlné posezení k televizi, a to zejména pokud se nachází na terase s přímým vchodem do domu. Opticky to prostor spojuje.

10. Hlavně divoce – pokud máte rádi zahradu rozdělenou na centimetry, kde má každý druh květu vlastní místo, závidíme. Pokud jste ale pěstitel s minimem času či dovedností v tomto oboru, vsaďte na divokost. Na jaře rozhoďte semínka a čekejte. Málo práce – eko bonus v podobě důležitého hmyzu i ptáčků.

 

 

Reklama