Moderní víkendový domek

0
73
Reklama

Pod slovem chalupa si většinou představíme typický vesnický dům s malými okny, dřevěnými trámy a sedlovou střechou. Toto je výjimka.

Na rozmezí města a vesnice kdesi na Ukrajině stojí dům, který bychom nejprve nenazvali chalupou. Říkejme mu tedy víkendový dům. Konečně, vzhledem k úctyhodných 160 m² rozlohy mu asi těžko řekneme chatka, že?

Ve skutečnosti to je chalupa – obsahuje totiž „staré“ materiály, jako například glazované cihly na fasádě, které mají téměř 150 let! Nebo jasanové desky, které také mají nějaké to desetiletí za sebou. Dům se však vymyká standardnímu „domáckého stylu“ Jeho majitelé totiž měli jednoduchou představu o ideálním víkendu: maximální kontakt s blízkým jezerem, co nejméně zahradních prací a minimum úklidu. A tak architektonický tým z SBM studia vymyslel víkendový dům, který splní všechny tyto požadavky a také cosi navíc – výjimečný estetický zážitek.

Majitelé, milovníci umění mají tedy místo, ve kterém věci mohou vyznít. Žádný vizuální smog. Minimum rušivých elementů. Jen klid, příroda, haptické materiály.

Dům má plochou střechu a dvě obrovské okna směřující k jezeru. Jedno z nich je posuvné – může se vsunout do zdi za krbem. Všechny umělecká díla a nábytek pocházejí od ukrajinských výtvarníků a výrobců. Nádherný červený lustr Kalina v denní části navrhli architekti z SBM Studia.

Nadrozměrné lampy na kryté terase mají i konstrukční význam, jsou podpůrnými sloupy – vskutku důmyslné řešení.

 

Reklama