Muž v kuchyni

0
22
Reklama

Muž v kuchyni nemusí být špatné znamení. Umí vykouzlit zajímavé kombinace za sporákem av oblasti designu má potenciál uchvátit kreativitou.

Přístup mužů ke kuchyni je diametrálně odlišný ve srovnání se ženami. Milují novinky, komfort, neradi si věci komplikují a potrpí si na vychytávky a přínos spojený s požitkem při vaření. Muži vnesli do kuchyní několik zajímavých prvků, jejichž kvality často ocení i samotné ženy. Už dávno neplatí, že prostor u sporáku patří něžnému pohlaví.

Technika air-brush

Povrchová úprava air-brush je známá z automobilového průmyslu, proto mužem její průnik do oblasti kuchyní nemohl uniknout. Technologie umožňuje mít kuchyňskou linku i další vybavení v motivu podle vlastních představ. Pomocí speciální technologie se nanáší obrazec na celou plochu kuchyňské linky i ostrůvky a doplňkové skříňky.Kuchyně působí jako velkoplošný obraz. Lak je trvanlivý, barvy neblednou, povrch se snadno udržuje. Podle chlapa dokonalá kombinace.

 Neviditelné spoje

Muži jsou detailisté a technické vidění mají v oku. Co má vidět, ať září, a co má zůstat skryté, ať se neukazuje. Neviditelné spoje pracovní desky jsou proto pro ně samozřejmostí. Frézovaný spoj kuchyňských desek zaručuje téměř neviditelné napájení, ať už do písmene L, nebo jiných skládaných provedení.

Práce na skle

Běžná pracovní deska je pro  muže „out“. Zejména pokud existuje vhodnější materiál, jako například kalené sklo, které se vyznačuje vysokou odolností proti poškrábání a snese i horký hrnec. V zahraničí je běžným standardem zejména v kuchyních šéfkuchařů.

Přináší variace vyhotovení od matného po lesklé s různým typem hran. Výhodou je možnost podsvícení LED technologií, což do pracovního prostoru vnáší futuristický vzhled. Při takovém řešení zaplesá srdce chlapce i dospělého muže, který si libuje v technické vychytávky.

Drsný roker

V kuchyni se neztratí ani muž, který výdobytky techniky vymění za tradiční, naturální motivy. Tehdy se zaměří na drsné surové dřevo, kovové rustikální doplňky, případně mramorové pracovní desky. Kombinace dřeva a kartáčované ušlechtilé oceli neuchvátí jen chlapské osazenstvo domu. Působí nadčasově a motiv dřeva je v současnosti nejatraktivnější. Dominuje téměř všem letošním výstavám kuchyní, proto muži po něm sahají opravdu ve velkém.

Výhoda mikrotechnologií

I mistr nože sem-tam zatne mimo nebo se objeví škrábanec na kuchyňské lince. Díky mikrotechnologie aplikovaným při povrchové úpravě lze takové rýhy do krásy zahladit pomocí žehličky. Rozhodně to není špatná investice. Zejména pokud jsou v bytě i malé děti.

Vše po ruce

Funkčnost musí být v kuchyni prioritou a uživatelské prostředí přátelské. Muž není tvor kompromisů. Dva dřezy v kuchyni nejsou znakem rozmarnosti, ale promyšlené strategie. Jeden na nádobí, druhý pracovní. Klidně is drtičem odpadků. Chlapi mají zkrátka občas dobré nápady.

Kuchyň požitkáře

Nebyla by to kuchyně, kde má hlavní slovo chlap, kdyby chyběla alespoň malá vinotéka. Žena zvykne myslet na ledničku, ve které vydrží potraviny déle čerstvé, muž myslí na to, aby měl bílé i červené vychlazené na správnou teplotu. Vinotéka je velmi estetická a pro kuchyni muže takříkajíc povinná výbava, ať už třeba vínem podlévat hovězí, nebo si nalít do sklenice pro potěšení smyslů během přípravy večeře.

Nástroje i ozdoby

Na kuchyňské náčiní je muž ochoten utratit mnohem více financí než žena. Důvodem je chuť vystavit drahé, kvalitní a cenné kousky jako ozdoby. Mužské kuchyně disponují kvalitními noži uloženými na magnetické tyčce přímo nad pracovní deskou.Exkluzivní kořenky chce mít na očích a pokud jde o linie, nechce mít tuctové hrany, ale každému chlapovi dělají dobře ladné křivky. Je běžné, pokud jsou pracovní desky krojené do prostoru nebo atypicky zakončené.

Zvýšený komfort

Když mluvíme o výši, myslíme tím skutečně výše postavenou kuchyni. Standardní výška pracovní desky je 85 centimetrů, přizpůsobená klasickým sporákem.

Jakmile však muž objevil výhody zabudované trouby a možnosti přizpůsobit výšku kuchyně, pochopil, že při krájení masa se nemusí více hrbit.

Chlapské kuchyně mají obvykle výšku pracovní desky nad 90 centimetrů. Najednou všechno jde lépe, krájí se od ruky a bez bolesti páteře. To platí io spotřebičích, které muž rád umísťuje podle možnosti tak, aby se k nim nemusel ohýbat. Tento praktický detail jako velmi výhodný hodnotí i ženy. Na centimetrech přece záleží i v kuchyni.

muzskka-kuchyna-4

Reklama