Nápaditá ložnice, která ladí s přírodou

0
0
Reklama

Milovat jednoduchost se vyplatí. Vyhněte se zbytečnému zdobení. I v barevné či v zařizovací skromnosti je krása a nemusí jí chybět vtip. Stačí se inspirovat přírodou. Největší klid a prostor k odpočinku najdete v přírodě. A tak se i oni rozhodli zkombinovat barvy ve své ložnici se stejnou nenuceností, s jakou příroda ladí skály, stromy a květiny. Namíchali si skalnatou šedou a kde-tu jen velmi jemnou barvu květů. Odstíny dřeva nechtěli nijak podcenit. Na místě, kde má tělo relaxovat, se ocitlo pár krásných dřevěných kusů. Ty jsou splněným snem majitelů. Ona jim dala jméno, on jim vdechl duši. Jejich spojení s příběhy věcí zde stojících zda visících se datuje od první myšlenky po jejich výrobu, která zůstala v rukou manžela. O to více si cení všechno, co tu mají a o to lépe se jim zde zdají další sny.

Přírodní materiály společně s industriálními prvky působí jemně a nenuceně. A právě jimi se zařizování ložnice začalo. Postel, která podle slov manžela přežije několik generací, je jeho vlastní tvorbou. On si ji navrhl, dubovým dřevem jí dodal masivnost a přidal i něco navíc. Detaily jednoduché konstrukce tvoří hlavičky velkých šroubů, které ji činí jedinečnou. Nejdůležitější kus nábytku si přece nezaslouží kompromisy.

Vášeň pro kvalitní a neobvyklé věci se přetavila i do nočních stolků. Když zkombinujete chladné s teplým, nemusí vám k pohodlí (ani k tomu vizuálnímu) chybět vůbec nic. Kov v podobě vodoinstalačních trubek propleten do pevných nohou společně s dřevem nepotřebují již nic navíc. Samy si vystačí, dotvoří okolí těsně u postele a splní svou funkci. Iv manželství se však ohlašují reklamace a barva dřeva umístěného na kovových nohách je jednou z nich. Když bude chvilka času na opravy a úpravy, deska se vymění za něco neutrálnější a syrovější. Žádné laky, žádné mořidla, jen nezaměnitelná krása starého dřeva.

Základ ložnice by byl, stačilo ji už jen doladit. Použité neutrální barvy nabízeli mnoho možností, manželé se ale rozhodli jít cestou střídmosti iv doplňcích. Výběrovým řízením procházeli staré povlečení, novější povlečení, v ložnici se neustále střídaly, dokud si Lucia neřekla dost. Do nejužšího výběru se dostali šedé odstíny, které ve spojení s pastelovou růžovou zaujaly místo na posteli. Bílá barva na stěnách ponechává velmi mnoho možností na vydovádění a také na podporu lidí kolem sebe. Například malé obrázky, co zdobí stěnu, jsou dílkem skutečné lesní víly – blogerka, maminy a milovnice přírody, jejíž láska k lesu se přetavila i do práce. Zavěšené jen tak na ramínkách se staly jednoduchým doplňkem bílé stěny, která je nechává vyniknout v celé kráse.

Jednoduché přísady dostali i svítidla. Zatímco některé pamatují každé jedno stěhování, to závěsné je novinkou, která však pamatuje něco jiného. Velký kus dřeva vyplaven Dunajem očistili, pověsili a oblékli do barevných kabelů. Světlo do prostoru přinášejí žárovky s viditelnými vlákny, které jsou samy o sobě světelnou dekorací.
Ne všechno je třeba hned skrýt. Jsou věci, které i ve své nedodělaný podobě vypadají skvěle. Takové jsou i klubíčka čehokoliv. Tím, že je máte neustále na očích, dochází vám, že něco třeba dodělat. Z těchto budou pufy na sezení. Ještě o tom nevědí, ale jednou to "zjistí" :-).
Abyste udrželi čistotu prostoru, třeba na to skříň. Nenápadná je nejlepší. Manžel se postaral o její výrobu, spodní část sladil s podlahou a vrchní působí natolik jemně, že ponechává místnosti vzdušnost. Ve svém nitru skrývá dárek pro manželku – zásuvku na šperky. Na první pohled neviditelné dary jsou ty nejkrásnější. A co lépe je na zem jako kůže? Jednoduše se udržuje, stačí ji vytřást a je zase tip- top.

Reklama