Neběhejte za listím po zahradě! Zatočí s ním vysavač

0
0
Reklama

Potřebujete zahradu připravit na zimní spánek, ale stále vás zdržuje hrabání listí? Nekonečný boj má bez správného pomocníka jasného vítěze. A vy to nejste.

Největším nepřítelem při úklidu zahrady před zimou nejsou krátké dny a klesající teplota. Nejvíce všech zdržuje listí. A je celkem jedno, jestli máte listnaté stromy na vlastní zahradě, nebo k vám padá listí od souseda. Shrabat ho prostě musíte. A s větrem v zádech a hráběmi v rukou je to neskutečná otrava. Vyřešit to můžete tak, že zaměstnáte motorový zahradní vysavač.

Trávník je také koberec

Tak jak se neobejde domácí úklid bez podlahového vysavače, ani trávník se nedá rychle a efektivně udržovat bez fukar. Firmy, které se starají o veřejnou zeleň, to už pochopili. Přesvědčit se o tom můžete v každém parku. A stejně užitečného pomocníka si můžete pořídit domů. Navíc máte hned dva stroje v jednom. Zahradní vysavač se většinou jednoduchou přestavbou nebo jen stiskem tlačítka, mění na výkonný fukar.

Elektrický vysavač IEBV 2600 E překvapí nízkou hmotností a snadno se promění na výkonný fukar. Kolečka zajistí udržení výšky trubice nad zemí a vak pojme zahradní odpad o objemu až 35 litrů.

Na haldu a do pytle s ním

Na co všechno se hodí? Určitě nejen na podzimní boj proti listí. Zvládne i úklid větviček, které zůstaly po zastřižení živého plotu, vysaje piliny po přípravě palivového dřeva, odfoukne jemný prašan z přístupových cest nebo chodníků. Nejprve je dobré nečistoty nafoukat na haldu nebo do kouta a pak vysát. "Výhodou moderních strojů je, že jsou vybaveny drtícím zařízením, které dokáže zredukovat objem vysávaného materiálu až o 90%. Vše pak končí ve sběrném vaku, kam se vejde až 50 litrů odpadu, "vysvětluje produktový manažer Aleš Mostecký. Elektrické typy vysavačů se hodí pro všechny ty, kteří mají menší pozemek av dosahu přípojku elektrické energie. Pro větší zahrady jsou vhodnější modely se spalovacím motorem.

Jak vybrat ten pravý

Nabídka na trhu je široká, ale ne všechny stroje mají stejnou výbavu. Rozhodně se vyplatí, pokud má vysavač teleskopicky nastavitelnou délku trubice a kolečka pro snadnější udržování její výšky nad zemí. Práci usnadní elektronická regulace výkonu pro optimální nastavení proudu vzduchu. "Ty nejlepší vysavače jsou vybaveny motorem s digitálním zapalováním, které umožňuje snížit spotřebu až o 40%. Katalyzátor výfukových plynů redukuje emise a snižuje hladinu okolního hluku, "dodává Mostecký. Při delší práci na větším pozemku pak oceníte, když bude stroj mít antivibrační systém a rukojeť bude potažená měkčenou gumou.

Reklama