Nejlepší cihly na trhu

0
112
Reklama

Nejvýraznější posun u obvodového zdiva v posledních letech nastal hlavně při zlepšování tepelněizolačních vlastností cihel.

Cihly HELUZ Family 2v1 obsahují tepelný izolant, kterým jsou patentovaným způsobem plněné. V dutinách této produktové řady cihel se nachází kuličkový polystyren, který zlepšil tepelněizolační parametry cihly o 40% a zároveň zůstává paropropustný, takže se ve zdivu nedrží vlhkost.

Co se týče vlastností ve srovnání s dodatečným zateplováním konstrukce, jsou váhy jednoznačně nakloněny ve prospěch cihel s integrovanou tepelnou izolací. Cihly HELUZ Family 2v1 v šířce 500 mm dosahují vynikající hodnotu součinitele prostupu tepla U = 0,11 W / m 2 K, což se vyrovná 36-centimetrem dodatečné polystyrenové izolace na konstrukci. Obvodové zdivo z těchto cihel se již nezateplovat, stačí na něj jen aplikovat vhodnou omítku. Výhody tohoto řešení oproti dodatečnému kontaktnímu zateplení ETICS jsou v tom, že nemá problémy se šířením vlhkosti v konstrukci domu, ani se vznikem plísní a řas, je mechanicky odolnější, má mnohem delší životnost a je i ekonomicky výhodnější.

Vysoká variabilita stropní konstrukce

Při stavbě domu stavebníci oceňují velkou variabilitu a možnost ruční montáže, která je realizovatelná při skládaném stropu z nosníků a vložek HELUZ MIAKO. Druhým systémem jsou keramobetonové panely HELUZ pro stropy s okamžitou únosností a rychlou pokládkou pomocí jeřábu.

Stropní systémy HELUZ jsou kompatibilní s zdicím systémem a není třeba komplikovaně řešit konstrukční detaily. Vyznačují se vysokou požární odolností, dobrými zvukově izolačními vlastnostmi a díky výborné tepelné akumulace tepla a schopnosti plynule přijímat a uvolňovat vlhkost přispívají k maximálnímu komfortu bydlení.

Kvalitní cihlový komín

Komínové systémy HELUZ obsahují všechny prvky a příslušenství potřebné pro správné fungování komína. Díky unikátním cihelným tvarovkám jsou komínové systémy HELUZ vhodné pro cihlové stavby, i pro stavby z jiných materiálů. Samotná realizace je ve srovnání s komíny jiných výrobců díky praktickým rozměrům a nižší hmotnosti tvarovek rychlejší a jednodušší.

Nabídka komínů HELUZ je tak široká, že je možné navrhnout a sestavit komín na míru pro každou stavbu. I pro nízkoenergetické a pasivní domy, které mají specifické požiadavky.¨

Žaluziové a roletové překlady

Na řešení překladů nad otvory v obvodovém zdivu nabízí HELUZ unikátní řešení. Tím je nosný žaluziový a roletový překlad, jehož součástí je tepelná izolace a schránka na osazení venkovních stínicích systémů. Použití tohoto překladu ušetří čas při výstavbě, protože se jedná o kompletní výrobek, který se jen osadí na zdivo ostění otvoru.Výhodou žaluziových a roletových překladů HELUZ je i to, že vnější stínicí systémy je možné nainstalovat až po úplném dokončení stavby, kdykoliv v průběhu užívání stavby. Kvalitní stínící technika namontována do překladu dokáže v létě účinně zabránit přehřívání místností, v zimě pak snížit tepelné ztráty budovy a lépe zabezpečit stavbu proti násilnému vniknutí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Reklama