Nemáte v zahradě vhodnou půdu na pěstování dobrot?

0
6
Reklama

Pěstitelé začátečníci, ale i ti pokročilí pozor! Máme pro vás šikovný typ (nejen) do zahrady.

Pokud jste fanouškem zahradničení a od bylinek na parapetní desce jste se pomalu dostali ke květinovým záhonem, či dokonce šťavnaté zelenině či ovoci, určitě už velmi dobře víte, jak důležitou roli hraje vhodný výběr substrátu, do kterého své rostlinky zasadíte. V případě pokojových rostlin, či tzv. balkonovek je výběr jednoznačný. Zde si můžete vybrat z množství ideální namíchaných druhů substrátů z větších či menších obchodních řetězců, které vaší zeleni nabídnou přesně to, co potřebují. Jak je to však se zahradou, která je sice plná půdy, ale nevyhovující pěstování zeleniny a ovoce? Řešení je jednoduché a velmi efektní!

Dlouholetý trend pěstování v závěsných květináčích si oblíbili už naše babičky. Můžeme si tak zkrášlit i ty nejmenší panelákové balkóny a využít i prostor, který máme nad hlavou. O těch nejkrásnějších popínavkách a plazivkách jsme vám již psali. Dnes se však zaměříme na křupavou, šťavnatou zeleninu.

Závěsné květináče plné výživné půdy (kterou si také jednoduše pořídíte v kterémkoliv zahrádkářství) můžete využít například na pěstování okurek, kterým se mimořádně daří i ve stínu, čili pokud máte balkon otočený na sever, nemusíte se bát neúspěchu. Dále vyzkoušejte zasadit voňavé jahody, které ale třeba denně zalévat, radost vám udělají i cherry rajčata, hrášek nebo dokonce zdravý mangold plný vitamínů. No a zapomenout nesmíme ani na bylinky.

Reklama