Netradiční, ale praktické využití zubní pasty v domácnosti: Znáte tyto finty?

0
115
Reklama

Zubní pasta vám může v domácnosti pomoci očistit více věcí než jen zuby. Jde sice o „babské“ recepty, ale na rozdíl od různých specifických čisticích prostředků ji má doma každý. A proto se hodí poznat, co všechno zvládne.

Odřeniny z bot

Máte hezké kožené boty, ale podařilo se vám nimi zakopnout? Žádný strach. Pokud to není díra tak velká, že vám přes ni trčí palec, zubní pasta může pomoci. Drobné škrábance zahladit zubou pastou nanesenou na měkký hadřík. Jemně třete a výsledek se dostaví. Potom později stačí už jen proboxoval a boty jsou jako nové.

Klávesy na klavír

Bílé klávesy často chytají díky prachu a používání nepříjemně zažloutlý odstín. I s ním si poradí zubní pasta. Do bílá umí očistit nejen zuby. To je jedna z jejích klíčových vlastností, která se uplatní i mimo koupelny.

Připálená žehlička

Pokud vám na žehličce zůstala připálená tkanina, použijte zubní pastu na odstranění problému. Sáhněte však po jemné, neabrazivní paste. To znamená, že je třeba zabránit takové, co deklaruje různé kuličky, písek, či aktivní tělíska. Stačí běžná obyčejná pasta. I ta nejlevnější.

Stříbrné povrchy

Lžičky, ale i znečištěné nerezové předměty. To je přesně cílová skupina pro zubu pastu. Stačí natřít, promícháme, smýt a vyleštit. Předměty dostanou svůj krásný ztracený lesk zpět.

Proti rosení

Zubo pastou můžete natřít plavecké brýle a následně je dobře umýt. Mělo by to zabránit jejich rosení. Stejně to můžete zkusit i na zrcadle v koupelně. Látky, které jsou obsaženy v zubní pastě by měly zajistit, že se v zrcadle budete jasně vidět i po koupeli.

Voskovky ze stěny

Měli jste doma příliš kreativního dětského malíře, který pokreslit stěnu voskovými pastelkami? Malovat budete muset tak jako tak, ale před tím je dobré na pokreslené plochy nanést zubní pastu a následně ji vykartáčovat ze zdi. Vysaje barvičky i mastnotu a nový nátěr chytí lépe.

Stopy vody

Pokud vám zbyly na dřevě fleky z vody nebo čaje, tak zubní pastou je můžete velmi efektivně dostat z nábytku. Po vyčištění je dobré aplikovat i ochrannou vrstvu, aby voda do dřeva nevsakovala.

Skvrny z koberce

Dříve či později se objeví. Od inkoustu, krve, vína, piva …, je to ho hodně, co se dá rozlít. Tehdy je vhodné využít zubní kartáček, pastu a čistit s nimi skvrnu stejně jako zuby. Pomocí vody vyprat a čistit až do vyčištění. Mnoho skvrn touto metodou zlikvidujete.

Reklama