Nová aplikace pro měření denního světla

0
98
Reklama

Součástí ideálního bydlení je určitě maximálně prosvětlený interiér, ve kterém se dá dobře pracovat, i odpočívat s blízkými. To, zda má ten váš opravdu dostatečný přísun denního světla nyní zjistíte jednoduše – prostřednictvím mobilní aplikace Luxmetr.

Bez ohledu na to, zda jde novostavbu nebo rekonstrukci, je třeba vždy hledět na světelné podmínky, které okolní prostředí poskytuje. A když je to možné – zároveň z nich vytěžit co nejvíce. To, zda se vám snaha o dostatečné prosvětlení interiéru během projektování povedla, vám pomůže zjistit nová mobilní aplikace  od společnosti VELUX. 

Její ovládání je zcela jednoduché. Po stažení a nainstalování do smartphonu nebo tabletu ji lze zahájit okamžitě a projít se po všech místnostech domu. Telefon je třeba držet displejem nahoru, přičemž se kromě snímání osvětlenosti nabízí možnost sledovat hodnoty prosvětlení v různých prostorách. Aplikace zároveň hned ukáže, pro jaký prostor se daná úroveň prosvětlení hodí a jaké jsou doporučené hodnoty pro konkrétní místnost. Aktuálně naměřený výsledek lze na obrazovce zastavit pomocí tlačítka „pause“, další měření se spustí při stisknutí „play“. Aplikace měří a zobrazuje orientační hodnoty intenzity osvětlení v luxech.

Chcete-li vědět, v jakých světelných podmínkách trávíte svůj soukromý i pracovní život, stačí, když si stáhnete aplikaci Luxmetr v Google Play nebo v App Store.

integra_house_940x470

 

 

Reklama