Nová kolekce Arika Levyho pro český TON

0
5
Reklama

Společnost TON na milánském Salone del Mobile uvede novou sérii produktů od designéra Arika Levyho. Kolekce Split je výjimečná technologickým zpracováním, které do technologie ručního ohýbání přivádí nový rozměr.

Inspirací pro rodinu produktů Split byla designérovi technologie ohýbání dřeva. "Vzal jsem minulost a převedl ji do budoucna," shrnul Arik Levy. Řemeslo s tradicí delší než 150 let dalo díky němu vzniknout designovému prvku, který se dosud nepodařilo vytvořit. "Poprvé je ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva u sedacího nábytku designovým a zároveň funkčním prvkem," přiblížil marketingový ředitel TON Jan Juza. Celý set se skládá z židle, barové židle, křesla a lounge křesla.

Základ židle tvoří ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva, který vytváří podpěru sedáku i opěradlové části. Ta je elegantně zasunuta za sedadlo, také vytvořené z masivního dřeva. Na výběr je také čalouněná varianta. Barová židle ve dvou výškách vychází z tvarů židle, ve spodní části je však propojena ohýbaným spojem. Ten při sezení vytváří komfortní podpěru pro nohy. Opět je možné zvolit čalounění opěradla a sedáku.
Minimalisticky řešené křeslo je vhodné k jídelnímu stolu, do obývacích prostor či jako prostorový solitér. Sedák s detailem odkrytého masivního dřeva objímá vyšší, celočalouněná opěrka. Subtílní lounge křeslo má zvýšenou zádovou opěrku, komfortní čalounění i ergonomii sedáku. Zajímavé je také detailem švu na vrchní straně opěradla a područek, který zdobí speciální lemování.
Kolekce je dostupná v jasanu, na který lze nástřikem aplikovat barevný gradient. "Unikátnost židle je touto náročnou manuální technikou ještě více zvýrazněna. Každý kus je originál – stejně jako v případě naší tradiční technologie ohýbání dřeva," vysvětlil Juza.

Reklama