Nové modely Merano získaly ocenění v soutěži German Design Award

0
1
Reklama

V roce 2010 představil český výrobce nábytku TON křeslo Merano od mladého designéra Alexandra Guflera, které díky svým charakteristickým tvarem získalo několik mezinárodních ocenění za design. V tomto roce, na veletrhu Salone Internazionale del Mobile v Miláně, k němu přibyla celá rodina – stahovatelné židle a barovky ve dvou výškách. Novinky se vydali po stopách úspěšného křesla a na konci října 2014 získali titul German Design Award 2015 – Special Mention.

Oba modely jsou tvarově jednoduché a funkční. Cílem designéra totiž bylo, aby působily po estetické stránce jako sochy, ale na druhou stranu byly komfortní a praktické při manipulaci. Židle a barová židle Merano proto propojují spodní konstrukci z masivního dřeva s harmonickými tvary ohýbané překližky v sedáku a opěrce. Díky použité výrobní technologii jsou velmi lehké a neobsahují žádné šrouby či kovové části. Společnost TON nabízí modely v provedení buk, dub, americký ořech a dle přání zákazníka i v čalouněné variantě.

Alexander Gufler pro letošní kolekci tónů navrhl také stůl Stelvio, který vychází z podobných tvarových principů. Je prostorný, s masivními nohama, zaoblenými hranami a nadčasovým designem. Díky absenci lubu dokáže skvěle doplnit nejen židle, ale také křesla Merano s opěrkami.

Reklama