Domácí spotřebiče pro velkou rodinu

0
2
Reklama

Ve vícečlenné domácnosti, kde se vaří, pere, nakupuje, určitě využijete domácí spotřebiče XXL. Na trhu je jich dost, stačí si jen vybrat ten správný.

Co byste měli vědět při koupi velkých spotřebičů

1 Chladnička

Ve velké rodině určitě využijete chladničky amerického typu, tzv. side by side. Chladící i mrazící část poskytují minimálně o 100 l větší objem. Někteří výrobci nabízejí sérii monoklimatické chladničky a skříňové mrazničky, které si speciální lištou spojíte tak, že získáte prostornost americké chladničky.

2 Myčka

V domácnostech s větším počtem členů je neocenitelná. Modely s kapacitou 13 až 14 jídelních souprav umyjí nádobí i po velkém obědě bez reptání hygieničtější. Teplota vody dosahuje až 70 ° C, což vaše ruce nikdy nezvládnou, a navíc při tom sníží spotřebu vody.

3 Pračka

Ty největší mají kapacitu 9 až 11 kg prádla. A to je opravdu dost, zvláště pokud si uvědomíte, že 6 kg prádla představuje například 27 triček nebo košil s dlouhým rukávem, 45 triček s krátkým rukávem, 150 párů ponožek nebo 10 kalhot. Výhodou velké pračky je i to, že nemusíte prát až tak často.

4 Sušička

Se sušením prádla bývá největší problém, zejména v bytech. Ve velké rodině proto jistě oceníte sušičku. Největší mají kapacitu až 9 kg prádla. S takovým velkým objemem vám zabere velké praní o polovinu méně času. Nezapomeňte, že do sušičky musí jít prádlo odstředěno minimálně při 1 400 otáčkách za minutu.

5 Trouba

Pečicí troubu vybírejte multifunkční s možností pečení na více úrovních zároveň. Největší dosahují vnitřní objem od 70 až do 90 l. V takové troubě zvládnete připravit najednou i vícechodové oběd. Praktické jsou automatické programy, výsuvné rošty a samočisticí funkce. Chladné přední dvířka jsou dnes již samozřejmostí.

6 Varná deska

Ve velké rodině je určitě výhodná indukční varná deska, která zkrátí vaření minimálně o polovinu. Praktickou novinkou jsou celoplošné desky – nemají vymezené varné zóny, ale rozpoznávají velikost a tvar hrnce. Největší jsou široké až 90 cm. Pokud jste zvyklí na plyn, vyberte si varnou desku alespoň s pěti hořáky.

Reklama