Nové šaty pro minikuchyň

0
27
Reklama

Malý byt se dá zařídit s minimem nábytku, ale vybavit kuchyň sotva větší od zápalkové krabičky, na to je třeba zkušeného odborníka!

Protože když se do renovace pustí amatér, který si věc pořádně nepromyslí, může to dopadnout menší katastrofou – jak na obrázku výše. V čem přesně byla chyba původní kuchyně?

Především, zrenovovat se ji pokusila majitelka bytu s minimálními zkušenostmi. Ve výsledku však získala kuchyni, která vypadá neuspořádaně, chladnička i mrazák jsou malé a i úložných prostorů není mnoho. Majitelka totiž chtěla v kuchyni (a malém bytě) navodit atmosféru vzdušnosti, a tak odstranila dvířka na horních skříňkách kuchyně. Myslela si, že tím odlehčí kuchyňskou linku – nejen fyzicky, ale hlavně vizuálně.

Stal se však pravý opak – tím, že máme dokonalý přehled o tom, co se na otevřených policích nachází, kuchyň působí neuspořádaně, možná trochu přeplněně. Majitelka se tedy raději rozhodla přiznat na pomoc interiérovou architektku.

Odbornice – s nezatíženými očima – identifikovala dva základní problémy: že lednička a mrazák rozhodně nestačí majitelce, která často a ráda vaří. A že minikuchyně musí vypadat klidnější, protože je otevřená a navazuje na celý byt.

Problém s nedostatkem úložných prostorů architektka vyřešila tak, že navrhla horní skříňky tak vysoké, že sahají až po strop. Zároveň je uzavřela pololesklými bílými dvířky, které opticky zvětšují a hlavně prosvětlují prostor. Část vrchních dvířek je skleněná, aby linka nebyla příliš masivní.

Světla pracovní deska na kuchyňské lince také zesvětluje kuchyni. Osvěžující, a přitom ne chladně, působí i obkladačky na zástěně. Otevřená kuchyně se od obývacího pokoje odděluje kuchyňským ostrovem. Ten má desku z masivního dřeva, které má antibakteriální účinky a zejména, zútulňuje prostor.

Poslední problém – s malou ledničkou a mrazákem architektka vyřešila zajímavě: přesunula je na vedlejší stěnu směřující do chodby. Na stěně, která je kolmá na kuchyni, si mohla dovolit větší elektrospotřebiče. Kolem nich zároveň dokázala vyrobit kopec úložných prostor na potraviny.

2889127

Reklama