Luxusní vila s výhledem na Indický oceán

0
22
Reklama

Hlava pláže, tak se opodstatněně jmenuje tato luxusní moderní rezidence, která má své výsadní místo v Plettenberg Bay v Jihoafrické republice.

Úžasné! I tak se dá definovat místo, na kterém vyrostla tato stejně úžasná vila. Místo, kde stojí, se totiž svažuje dolů na pláž, tedy domácím se naskýtá nepřetržitý výhled na Indický oceán.

Klienti od designérské společnosti SAOTA chtěli vytvořit jedinečné místo, dovolenkový domov, který by přímo a citlivě reagoval na prostředí, do kterého je zasazen. „Investoři toužili po relaxačním, ale přesto elegantním domě, který by stejně dobře sloužil na zábavu velkému počtu hostů, ale zároveň, aby v něm domácí měli pocit soukromí a komfortu,“ řekl ředitel a projektový vedoucí Phillippe Fouché.

Dům byl tedy koncipován jako jednoduchý box vznášející se nad mořskými vlnami. Vnější plášť stavby je dokončen s hrubou texturou betonu, která kontrastuje s hladkou plochou velkých skleněných výplní. Pohled z okna vytváří delikátní obraz v rámu.

Všechny obytné prostory jsou ukryty na nižší úrovni, přičemž ložnice je o úroveň výš v „plovoucím křídle“, jak jinak, s výhledem na oceán. Fascinující je rozhodně obrovský prostor zábavní denní části, tedy herna a audiovizuální centrum, jídelna, posezení na terase a bezpochyby i moderní kuchyně s obývákem, kterým dominuje masivní kamenný obklad na stěně.

Všechny apartmány v domě mají svůj šatník a koupelnu a je z nich okouzlující výhled na okolí. Dřevěné žaluzie poskytují soukromí, zároveň chrání fasádu před odpoledním světlem a západem slunce.

1

Reklama