Obytné podkroví

0
24
Reklama

Bydlení pod střechou je v kurzu!

Obytné podkroví je stále oblíbené. Znamená úspornější investici při výstavbě, maximální využití prostoru pod střechou i zajímavé architektonické možnosti. Domy se šikmou střechou navíc patří ke klasice. Podle typu střešní konstrukce, as tím souvisejícího potřebného zateplení, se nabízí varianta s přiznanými krokvemi.

Zateplení nadkrokevním systémem TOPROCK je ideálním řešením pro ty, kteří se chtějí kochat kráse přiznané dřevěné konstrukce krovu. Ocení ho i ti, kteří nemají prostoru nazbyt a musí počítat s každým centimetrem plochy. Toto řešení totiž umožňuje využít celý prostor podkroví bez nutnosti snižování podhledů v interiéru. Spojení důmyslně konstruovaných držáků a izolace z kamenné vlny ROCKWOOL umožňuje zateplit střechu jednoduše a kvalitně a přispívá ke zvýšení hodnoty domu. Systém TOPROCK je efektivním řešením nadkrokevního zateplení a ideální způsobem jak dosáhnout energeticky úsporný standard. Vhodně zvolená izolace z kamenné vlny se podílí na ochraně dalších komponentů střechy a prodlužuje životnost střešní konstrukce. Je vhodný pro nízkoenergetické i pasivní domy a dřevostavby.

Zateplení kamennou vlnou poskytuje výbornou tepelnou izolaci a potěší i z pohledu akustických vlastností. V závislosti na střešní krytiny ve spojení se systémem TOPROCK dokáže snížit hluk pronikající z venku do podkroví (možnost dosáhnout vzduchovou neprůzvučnost konstrukce až 56 Db). Izolace z kamenné vlny je tvarově stálá a pružná. Díky tomu přilne ke konstrukci, vyplní požadovaný prostor a zamezí vzniku spár, čímž se minimalizují tepelné mosty. Zachovává si svou tloušťku a zůstává funkční desítky let. Účinně při tom zamezuje přehřívání podkroví v létě a únikem tepla v zimě. Podstatně tak snižuje náklady na klimatizaci či vytápění.

Reklama