Odstranění plísní a řas z fasád a vnitřních stěn

0
9
Reklama

Napadení stěn plísněmi a řasami patří mezi typické a nejvíce viditelné problémy současnosti. Tento fenomén se nevyhýbá rekonstrukcím, ani novostavbám.

Nejvíce náchylnými a ohroženými povrchovými úpravami na vznik plísní a řas jsou většinou tenkovrstvé omítky nebo nátěrové barvy. Substrát vhodný pro růst biologických organismů se nachází na téměř každém povrchu. Pokud je na stěnách přítomna vlhkost, velmi jednoduše může dojít k biologické degradaci. Jediným řešením, jak eliminovat tvorbu biologických projevů na stěnách je proto použití povrchových úprav s odolností proti růstu plísní a řas.

Prevence před tvorbou plísní a řas

Systém Mapei Silancolor ® Plus zajistí dlouhodobou ochranu stěn v exteriéru i interiéru před působením biologických mikroorganismů. Systém Silancolor ® Plus lze využít nejen na fasádě domů, uplatní se i při odstraňování plísní a řas na vnitřních stěnách budov.

Lze ho aplikovat tak na staré povrchy, jakož i na novostavby. Poskytuje dvojí ochranu: tj zabraňuje růstu mikroorganismů a zaručuje povrchu dlouhotrvající ochranu proti chemickým vlivům, UV záření a vlhkosti, při zachování propustnosti vodních par a odolnosti proti vodě. Významně také zjednodušuje údržbu stěn.

Odstranění plísní

V případě, že již nastal biologický útok, je nezbytné nejprve aplikovat čistící přípravek  Silancolor ® Cleaner Plus . Ten je díky hloubkové a hygienické čisticí reakci schopen odstranit plísně a řasy z povrchu stěn.

Použité omítky nebo nátěry s obsahem speciálních přísad jsou odolné proti působení biologických mikroorganismů a zabraňují růstu plísní a řas. Tyto přísady setrvávají uvnitř použité povrchové úpravy i po vyschnutí a zajišťují dlouhodobou ochranu, protože nedochází k rozplavování povrchové úpravy vlivem dešťové vody.

 

Reklama