OLED TV poprvé v Evropě

0
3
Reklama

Společnost Samsung Electronics představila na veletrhu IFA 2012 dlouho očekávaný OLED TV ES9500 s úhlopříčkou 55 “. Jelikož nový televizor tvoří samostatně svítící sub-pixely – každý se dá regulovat samostatně, tato technologie je schopna rozlišovat mezi různými odstíny černé.

To přináší neomezený kontrastní poměr, který zabezpečuje zřetelný obraz iv těch nejtmavších scénách. Samostatně svítící sub-pixely dokáží také individuálně reprodukovat realistické barvy, které jsou o 20% sytější než na televizorech LED. Protože Samsung OLED televizor nepotřebuje oddělený světelný zdroj, má rychlé odezvy, čímž se odstraňuje rozmazání pohybu i při těch nejrychlejších scénách, například v akčních filmech nebo při sportu. Velmi rychlá odezva také umožňuje poskytovat realistické 3D vjemy prakticky bez tzv. duchů.

S funkcí "dvojího sledování" Samsung Multi View mohou dva lidé sledovat dva programy současně na celé obrazovce a v plném rozlišení, mohou také poslouchat každý program samostatně v režimu stereo pomocí sluchátek připevněných k brýlím 3D.

Reklama