Papírové pom pom květiny

0
10
Reklama

Vzpomeňte si i vy na dětské časy, když jste nařasením papírové harmoniky vytvářely květy. Stačí jim dodat jiskru a stane se z nich nádherná dekorace.

Materiál a pomůcky

• hedvábný papír
• hrubá nit
• nůžky
• nůž se zasouvací čepelí

I papírovou dekoraci můžete dozdobit. Použijte korálky, případně polystyrenové ozdoby, například vločky, které zavěsíte na nit visící přímo z papírové ozdoby.

Na výrobu květu s průměrem 10 cm použijte 20 vrstev hedvábného papíru. Vždy dávejte pozor, aby vrstev nebylo příliš mnoho. Květ ztratí nadýchanost a bude velmi těžké ho rovnoměrně vytvarovat. Pokud v průběhu výroby zjistíte, že máte vrstev příliš mnoho, klidně si nit odstřihněte, odeberte papíry a znovu ji vytvarujte.

PRACOVNÍ POSTUP
Hedvábný papír si poskládejte na takovou velikost, jakou chcete, aby měl váš květ. Nožem si nařežte papír na stejně velké menší části.
Nůžkami zastřihněte navrstvené hedvábné papíry do tvaru čtverce, aby výsledná dekorace byla rovnoměrná a ve tvaru koule.
Papíry si srovnejte a můžete začít s ohýbáním. Navrstvené papíry ohněte do tvaru harmoniky
Přes střed harmoniky zavažte na uzel pevnější nit, provázek nebo silon, případně můžete použít i drát – podle toho, zda chcete květ zavěsit nebo zapíchnout.
Konce hedvábného papíru zastřihněte. Buď dokulata, nebo do špice. Díky tomuto, jednoduchému kroku bude výsledek ještě hezčí a propracovanější.
Nakonec stačí jednotlivé hedvábné papíry od sebe oddělovat, dokud vám nevznikne papírový květ.

Pom pom květiny můžete zavěsit na šňůrku, stužku, případně na silon, díky kterému jakoby "plavali" v prostoru. Pokud papírovou harmoniku namísto svázání upevníte drátkem, květiny klidně umístěte do vázy, můžete je oviť kolem polystyrenového věnce nebo zapíchnout do florexu. Využití pom pom květů je, zdá se, neomezené.

Reklama