Paprika má mnoho květin a málo plodů

0
97
Reklama

Paprika krásně kvete, ale nevytváří plody? Podívejte se na možné důvody, proč se to může stávat.

V případě, že paprika intenzivně kvete, ale přece nepřináší bohatou úrodu plodů, obvyklou příčinou bývá nedostatečné opylení.

Papriky sice jsou opelivé i větrem a s jejich opylování problém nebývá ani na balkonech, ve skleníku však může dojít ke shodě okolností, která opylení zabrání.

Vysoká vlhkost

Nežádoucí je například příliš vysoká vzdušná vlhkost. Pokud dosáhne 80 až 85%, pylová zrnka se začnou lepit a neuvolní se z tyčinek. V takovém případě nepomůže ani to, když rostlinou potřesete (což se při pěstování v interiérech často využívá k zefektivnění opylení).

V případě nadměrné vlhkosti vzduchu ve skleníku či fóliovníku sáhněte raději po štětci a nanášejte pyl z tyčinek na pestík manuálně.

Nízká vlhkost

Problémy s úrodou nastávají i v situaci, kdy vzdušná vlhkost naopak rapidně klesne pod 60%. V případě, že současně teplota vystoupí nad 26 ° C, nasazené plody z papriky opadnou.

Záhon s paprikami třeba proto pravidelně zalévat, nejlépe ráno. Během dne se bude voda vypařovat a vzdušná vlhkost tak stoupne, teplota naopak mírně poklesne.

Reklama