Pár rad pro výběr zvlhčovače vzduchu pro alergiky

0
28
Reklama
S alergiemi můžete bojovat i tím, že přemůžete suchý vzduch. Možná jste už od lékaře slyšeli, že zvlhčování vzduchu pomáhá při dýchacích obtížích. Jednoduchá rada tedy zní: při alergiích a astmatu zvlhčujte vzduch.
Pokud už jste se rozhodli zakoupit zvlhčovač vzduchu pro alergika, rádi bychom vám představili zvlhčovače, které jsou pro ně nejlepší.

Na českém trhu jsou tři typy zvlhčovačů vzduchu: parní zvlhčovače, ultrazvukové zvlhčovače a zvlhčovače s vodním filtrem.

Pro alergiky doporučujeme zvlhčovač s vodním filtrem, protože a) nevytváří páru ani mlhu b) nemění teplotu v místnosti a c) usnadňuje dýchání.

Zvlhčovač vzduchu s vodní filtrem dokáže čistit vzduch od plynných nečistot, prachu, pylu, cigaretového kouře a dalších částic, které jsou spojené s alergiemi a nejvíce přispívají k dýchacím obtížím. Vzduch z tohoto typu zvlhčovače něj odchází nejvoňavější a příjemně vlahý, z části díky tomu, že vodní filtr nevytváří žádnou mlhu a jedná se o tzv. neviditelné zvlhčování. Vdechuje se stejně snadno, jako byste stáli v lese u horského potoka.

Zvlhčovač protahuje vzduch přes vodou nasáklý vodní filtr, který neustále promývá ve vodní lázni. Antibakteriální materiál filtru spolehlivě zachytí velkou část nečistot a voda je spláchne do nádržky, takže ze zvlhčovače odchází příjemně čistý a svěží vzduch, který se snadno vdechuje. Efekt je podobný tomu, co lze pozorovat v přírodě po dešti, nebo u moře. Nejlepší na tom je, že vodní filtry není potřeba dokupovat – jsou permanentní a neopotřebovávají se. Často jsou vyrobené z umělohmotných vláken, silikonových plátů a podobně. Uživatel pouze doplňuje vodu v nádržce a jednou za čas ji vymyje.

Voda má přirozené čistící vlastnosti, které tento typ zvlhčovače využívá na maximum. Získáte tak čističku vzduchu a zvlhčovač vzduchu 2v1, do které nemusíte vůbec nic dokupovat.

Pro alergiky je dobré mít nad vlhkostí vzduchu absolutní kontrolu. Pro pohodlnou regulaci vlhkosti vzduchu doporučujeme zvlhčovač s automatickou regulací chodu, který umožní nastavit cílovou hladinu v procentech a pak ji udržovat s minimálními provozními náklady.

Bez této regulace zvlhčování běží nepřetržitě a bez dozoru se může stát, že vzduch převlhčíte. Tím můžete dát podnět alergenům jako jsou plísně a roztoči, aby se vrátily do vašeho domova a rozmnožily se. Dostanete se tak z bláta do louže.

TIP: Ideální je udržovat v místnosti kolem 50% relativní vzdušné vlhkosti. Nepřekračujte hranici 60% RV, ta už je příliš vysoká a hrozí výskyt plísní. Nenechte ji klesnout pod 40%, kde je vzduch zase příliš suchý, dráždí krk a způsobuje obtíže. Moderní zvlhčovač vzduchu má i displej, kde můžete aktuální úroveň ve vašem bytě pohodlně sledovat, jako hodiny na budíku.

Pro nejvyšší komfort je tu speciální zvlhčovač vzduchu s vodním filtrem a s HEPA filtrem, který doplňuje čistící schopnosti vodního filtru o nejspolehlivější filtr proti alergenům na světě. Zachytí 99,97% mikročástic, které se roznáší vzduchem. Například se podívejte na zvlhčovač vzduchu Comedes Hildegard LW 360, který je vybavený nejen vodním filtrem a HEPA filtrem, ale také předfiltrem s aktivním uhlíkem, který zbavuje vzduch různých zápachů.

Pokud to shrneme:

– vodní filtr poskytne svěží, čistý vzduch

– automatická regulace zvlhčování umožní udržet ideální vlhkost vzduchu

– HEPA filtr zbaví vzduch všech alergenních mikročástic s účinností 99,97%

Reklama