Plánování zahrady krok po kroku

0
60
Reklama

Zahrada je nenahraditelným místem, kde můžete aktivně i pasivně relaxovat, poskytne vám útočiště od každodenní rutiny, jakož i intenzivnější kontakt s přírodou. Návrh a realizace zahrady je těžkým oříškem, proto byste měli určitě oslovit odborníky.

Dříve, než se setkáte s architektem, zvažte některé skutečnosti: 

* Na jaký účel bude sloužit vaše zahrada – chcete pěstovat sezónní zeleninu či ovoce, toužíte po oddechovém místě plném květin a příjemných vůní nebo máte rádi zahradní párty? Nezapomeňte, že funkce zahrady se může měnit, a to zejména s přibývajícím věkem jednotlivých členů rodiny, když se mění jejich zájmy a požadavky na zahradní prostor. 

* Povaha vaší zahrady by měl korespondovat s vaším okolím (je rozdíl mít zahradu ve městě nebo na vesnici, v centru nebo na okraji zástavby; v nížinné oblasti, nebo v horském prostředí; na rovině nebo ve svažitém terénu).

* Záleží také na velikosti pozemku a jeho dispozičním řešení.

* Přítomnost domácích nebo hospodářských zvířat může také ovlivnit vaši představu a reálné možnosti.

* Kolik času budete chtít věnovat její údržbě nebo zda ji svěříte do rukou profesionální firmy.

* V neposlední řadě nelze opomenout, že vybudování zahrady není nikdy levná záležitost. V případě, že údržbu nezvládnete sami, i zde počítejte s navýšením vašeho rozpočtu.

Jak si vybrat ten správný tým?

Záruka dobře odvedené práce dopředu nikdy není, ale existuje několik skutečností, které vám pomohou vybrat v daném okamžiku co nejlépe. Společnost, pro kterou se rozhodujete, by měla být už nějaký ten čas na trhu av jejich portfoliu byste měli mít možnost ohlédnout si již zrealizované projekty. Na ty se můžete jít i reálně podívat. Váš výběr může také ovlivnit cenová nabídka. Firmy zvyknou uvádět cenu práce i přímo na webové stránce, stačí je jen porovnat.

Bohaté zkušenosti a několik úspěšně zrealizované projekty nejen v soukromé, ale i veřejné sféře má firma Florsad, sro, která nabízí komplexní projekční a realizační práce v oblasti zakládání a údržby sadovnických úprav. Firma působí v oblasti zahradní architektury od roku 1997. Její kvalita a spolehlivost je zajištěna odborným týmem pracovníků s dlouholetými zkušenostmi v daném oboru.

Reklama