Plovoucí podlahy zkrášlí váš interiér

0
53
Reklama

Při slovním spojení plovoucí podlaha se někteří z vás možná zatváří velmi nedůvěřivě. Zejména střední a starší generace má v živé paměti plovoucí podlahy z devadesátých let, které hlavně v panelových domech hojně nahrazovaly staré PVC a prochozené koberce. Bez plovoucí podlahy se tenkrát neobešla téměř žádná rekonstrukce panelového bytu. Nevýhodou těchto podlah však byla nízká kvalita a vysoká hlučnost. Kdo bydlel pod majiteli laminátové plovoucí podlahy, měl přesný přehled o pohybu jejich hrajících si dětí i psa honícího v noci po podlaze míček.

Současné plovoucí podlahy představují kvalitu

Doba naštěstí pokročila a s ní i vývoj nových materiálů a technologií. Nekvalitní plovoucí podlahy existují stále, ale naštěstí už jen v těch nejlevnějších variantách. A i jejich vlastnosti prošly určitým vylepšením. I ty nejlevnější plovoucí podlahy z hobbymarketu splňují základní požadavky kladené na podlahovou krytinu. S vyšší cenou pak roste odolnost, různá technická vylepšení a designové nároky.

Název dostaly plovoucí podlahy podle způsobu pokládky

Plovoucí podlahy jsou nazývány podle systému, kterým jsou na podlahu kladeny. Jsou tvořeny jednotlivými díly, které jsou k sobě spojeny zámkovým systémem. Podlahová krytina není na podlahu pevně připevněna, ale pouze volně položena. Vyvolává dojem, že v prostoru pluje. Bez ohledu na materiál, ze kterého je podlaha vyrobena, se podle tohoto plovoucího způsobu pokládky vžil název plovoucí podlaha.

Systém plovoucích podlah má značné výhody

Velkou předností je poměrně snadná montáž. Zámkový systém umožňuje jednoduché položení podlahy, které zvládne i zručnější kutil. Zámkový systém rovněž umožňuje v případě potřeby podlahu rozebrat a přestěhovat jinam. V případě poškození je i snadná oprava, stačí vyměnit vadný díl za jiný, bez nutnosti měnit celou podlahu.

Uvedli jsme výhody, ale nebudeme skrývat nevýhody

Nic není dokonalé a i plovoucí podlahy mají nevýhody. Jednou z největších nevýhod je nízká trvanlivost v případě opakovaného pokládání a rozebírání u levnějších modelů. Zámkový systém levnějších podlah není dostatečně pevný při opakovaném používání. Plánujete-li podlahu častěji rozebírat a přemisťovat, určitě zvolte modely kvalitnější, i když to znamená o něco větší investici 

Plovoucí podlahy se liší materiálem nášlapné vrstvy

Plovoucí podlaha má několik vrstev. Spodní a izolační vrstvy je vhodné vybírat podle požadovaných vlastností a určitě dbát na doporučení odborného prodejce. Čím se plovoucí podlahy od sebe liší, je vrstva nášlapná, tedy vrstva horní. Zde je na výběr několik materiálů a zákazník si volí nejen podle technických parametrů, ale rozhodovací právo zde má i pocit a subjektivní vnímání daného materiálu. 

Laminátové plovoucí podlahy představují praktické řešení za rozumnou cenu

Jedná se o prověřenou a cenově dostupnou klasiku. Laminátové podlahy jsou cenově dostupné, i v levnějších cenových relacích najdete velmi kvalitní podlahy. Snadno se udržují, nevyžadují žádnou speciální péči. Dekory dřeva jsou zdařilé, na první pohled téměř k nerozeznání. Nevýhodou laminátových podlah je určitá tvrdost a pocit zimy od nohou, pokud pod nimi není podlahové vytápění. Nejsou příliš vhodné pro pohyb domácích mazlíčků a malých dětí,  protože podkluzují, a zvyšují tak nebezpečí úrazu.

Kolekce laminátových podlah Egger je výkladní skříní moderních technologií

Kolekce Egger nabízí laminátové plovoucí podlahy s fascinujícími dekory. Kromě klasiky imitující velmi zdařile dřevo překvapí tato kolekce i použitím moderních technologií. Můžete si vybrat povrch kamene, vykreslení struktury dřeva, detailní pohled na dřevní pór, matný vzhled olejované dřevěné podlahy. Kolekce Egger se vyznačuje pětinásobně vyšší odolností proti vodě ve srovnání s běžně prodávanými laminátovými podlahami.

Dřevěné plovoucí podlahy potěší milovníky přírody

U těchto plovoucích podlah je nášlapná vrstva z přírodního dřeva. Při došlapu bosou nohou cítíte teplo a živou strukturu přírodního materiálu. I pod dřevěnou podlahu je možné umístit podlahové vytápění. Dřevěné plovoucí podlahy vyžadují alespoň minimální údržbu vhodnými prostředky. I jejich cena je zpravidla o něco vyšší než u podlah laminátových. Při pořízení dřevěné podlahy však teplo domova přestává být pouhou frází.

Kolekce Parador Classic 3060 potěší milovníky klasiky

V této kolekci jsou zastoupeny klasické dřeviny, kterými jsou dub, buk, jasan, javor, třešeň a ořech. Nabízené dřeviny jsou v lakované, některé i v olejované úpravě. Pořízením podlahy z této kolekce získáte kvalitní a krásnou podlahu, která váš domov proteplí a zútulní. Tyto tradiční materiály se hodí do moderního i venkovského stylu.

Vinyl spojuje praktické s krásným

Vinylové plovoucí podlahy jsou řešením pro všechny, kdo milují přírodní dekory, ale zároveň touží po měkké, teplé a prakticky bezúdržbové podlaze. Výhodou vinylu je možnost volby antibakteriální povrchové úpravy, případně protiskluzové. Vinylové podlahy jsou tak bezpečné pro seniory, děti i domácí zvířata, vhodné pro alergiky. Zároveň poskytují dokonalý estetický zážitek a pocit domova věrnou imitací přírodních materiálů.

Vinylové podlahy Fatra RS – click přinášejí českou kvalitu do českých domácností

Kolekce Fatra RS – click je produktem českého výrobce. V této kolekci je obsaženo šestnáct nejoblíbenějších dekorů, které jsou převedeny do systému pokládky click. Jedná se tedy o plovoucí podlahy, které není nutné lepit, ale jednoduše se spojují zámkovým systémem. Pořídit si domů krásnou vinylovou podlahu v klasickém designu je proto nyní snazší než kdy dříve.

Více na: www.svetpodlah.cz

 

Reklama