Podmanivý dům na okraji lesa

0
3
Reklama

Mezi zalesněnými stráněmi v texaském Austinu stojí podmanivá rezidence s výraznými hranatými prvky a složitým půdorysem. Autorem projektu s výstižným názvem Canyon Edge Residence je tým architektů společnosti Tom Hurt Architecture.

Jednotlivé římsy, které se nacházejí pod úrovní cesty poskytují výhled až na dno lesnaté úžiny. Stromy a pestrá flóra kopírují vzhled okolní přírody. Netradiční kompoziční řešení zaujme zejména parkovištěm, které směřuje přímo vzhůru k ulici, přičemž pod úrovní parkoviště se nachází společný prostor obývacího pokoje a kuchyně. Osobité tvary a linie najdeme nejen v exteriéru, jako například sklon jednotlivých částí střechy, ale také v interiéru při stupňování podlah obýváku, jídelny i kuchyně.

V přízemí převládají zejména bílé stěny, které kontrastují s tmavým kamenem či dřevěným obložením. Kuchyně vyniká díky jednoduchosti a využití vkusné modré barvy. V domě jsou tři ložnice, pracovna a nechybí ani venkovní terasa. Pro spokojenost majitelů rezidence Canyon Edge byl projekt navržen v souladu s přáním, aby bylo možné vidět z vnitřního prostoru obýváku nejen vlastní parkoviště, ale i okolní p

Reklama