Pokojové rostliny, které přežijí, i když na ně zapomínáte

0
138
Reklama

Zelené rostliny vyzařují energii, pročišťují vzduch, zklidňují pohled, ale žádají péči.

V uspěchaném světě nemá každý prostor věnovat čas své interiérové zahradě. A pro ty jsou to rostliny, které přežijí, i když na ně sem – tam zapomenete. Dokonce jim to prospěje.

Sukulenty a kaktusy

Kaktusy nemusí těšit každého, ale pravdou je, že vydrží i měsíc bez vody a pak je stačí polít a žijí dál.
Pokud vám vadí ostny, pro vás jsou ideální sukulenty, které vyžadují podobnou péči jako kaktusy. Hodně tepla, světla a méně vody.
Typickým příkladem je tlustice. Tato rostlinka má více než 280 druhů, které se od sebe liší, takže se nemusíte bát rostlinné monotematiky.

Mnohé krásně kvetou, jiné vypadají jako skalničky v květináči. Jsou krásné a absolutně nenáročné, každodenní péče jim přímo škodí.

Fíkus

V květinářstvích najdete druhy s velkými listy i malé stromky. Ne nadarmo se o fíkus mluví jako o nejméně náročných bonsají. Skutečně si z nich můžete udělat vlastní kolekci mini stromků, kterým postačí zálivka jednou za pár dní. Říká se, že fíkus skutečně přežije i to, co by jiné rostliny zabilo.
Pokud odjedete na dovolenou, takovou desetidenní klidně vydrží i bez vody.

Zamioculcas

Je to absolutní hrdina domácností. Nejideálnější se totiž cítí při pokojové teplotě. Takže nějaké ty nároky na postavení příliš řešit nemusíte.
Zalévání? V podstatě tak, jak si vzpomenete, ale méně je více. Jednou za měsíc postačí trochu hnojiva. Je to ten typ rostlinky, která je zvyklá původem na těžké podmínky v Zimbabwe a Keni, takže u vás doma se bude cítit v sedmém nebi i při horším přístupu.

Břečťan

Nenáročná rostlinka a přitom vděčně z jednoho květináče dokáže ozdobit například celý parapet, nebo krásné viset z knihovny jako živý vodopád.
Jediné, co bude potřebovat, je místo mimo přímého slunce. Pokud dodržíte toto pravidlo, bude se mu dařit.
Polostín je pro něj naprosto dokonalé prostředí a co se vláhy týče, dvakrát týdně zalít je tak akorát. Nepřelévat ani nenechat vyschnout.

Lopatkovec

Není mnoho květin, které jsou nenáročné a přitom vydatné i na kvetení. K nim patří lopatkovec. Velmi často kvete ve formě velkých bílých kalichů a nezabírá ani příliš mnoho místa.
Jeho výška je 20 – 30 centimetrů, takže mu stačí i menší skříňka. Vyhovují mu teplejší a vlhčí místa. Ideální je polostín.

Reklama