Jak pracovat s dekorem velké, prázdné stěny

0
16
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři. Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Paní Ivana nám napsala a chtěla vědět, jak bychom jí poradili s dekorem velké, prázdné stěny, která jí v bytě zůstala po rekonstrukci nevyužita a působila opuštěně, jakoby se na ni zapomnělo. Zeptali jsme se tedy Ivany a Simony, které řadí:

„Tak toto je snad problém každé domácnosti. Dekor takové stěny třeba vždy přizpůsobit existujícímu interiéru ale i vlastnostem a vkusu obyvatel interiéru. Nejjednodušším a nejoblíbenějším způsobem jak dodat prázdné stěně nový dech je pověsit na ni obrázky – ať už fotografie rodiny nebo umělecká díla.

V jednoduchých minimalistických interiérech je na místě použít jednu dominantní ozdobu stěny – umělecké dílo, které na takové stěně krásně vynikne a stane se duší celého prostoru.

Další možností je volba vhodné tapety, která dokáže místnost rozzářit.

Pro náročnější bychom poukázali na možnost z prázdné stěny udělat doslova živou stěnu. Dnes je možností opravdu nepočítaně a na trhu se objevují i ​​takzvané stabilizované rostliny, které už sice nežijí, ale svůj vzhled živých rostlin si ponechávají díky speciální technologii stabilizace několik let (někdy i desetiletí). S živými stěnami pracujeme s velkou oblibou. Dodají interiéru kus zeleně a pocit, že jste neustále v přírodě. Zelená barva navíc pozitivně ovlivňuje naše zdraví a náladu :). Zelená nebo živá stěna však nemusí být celá pokryta rostlinami. My našim klientům nabízíme obrazy ze stabilizovaných rostlin v různých velikostech, vyrobené na míru do jejich interiéru. Hezčí dekoraci prázdné stěny si neumíme představit! „

Reklama