Je shabby chic styl stále in

0
44
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři. Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Paní Julie nám napsala a chtěla vědět, zda romantický shabby chic styl je stále in. Připravuje rekonstrukci dětského pokoje pro svou dcerku a chce pro ni něco výjimečného. Zeptali jsme se tedy Ivany a Simony, které řadí:

Tento styl se objevuje v interiérech už století, vždy s malými obměnami. Momentálně je populární u velké skupiny lidí. Tento styl vídáme spíše v restauracích, stylově zařízených cukrárnách či kavárnách, kam sáhla ruka architekta nebo designéra. Je to styl, který v sobě nese něco, co je oku milé a proto se v takovém interiéru lidé většinou cítí příjemně. Je útulný, ale při komponování interiéru v takovém stylu je zapotřebí opravdu dovednost aby interiér nepůsobil přeplněně a „přeplácaně“.

Oblíbenými místnostmi, kde se Shaba chic používá jsou dětské pokoje. Jak jinak, dívčí. Je to romantický styl a dívky se v něm cítí jako princezny. Zde bychom to ale také s množstvím doplňků nepřeháněli. Tapeta, polštářky a dominantní postel. Hotovo. Pokojíček má svůj nádech shabby chic looku, ale stále je čistá a bez zbytečných doplňků, které v malých dětech mohou vyvolávat pocit chaosu.

Při komponování interiéru v tomto stylu nemůžeme zapomínat ani na pastelové barvy, které jsou jeho podstatou.

V běžném obytném interiéru bychom volili v tomto stylu ponechat pouze doplňky, popřípadě dominantní kus nábytku (sofa, komodu, konzolový stolek) nebo tapetu. Pokud přidáte do moderního interiéru kousek shabby chic v podobě doplňků, Váš interiér může být chic po dlouhá léta.

Reklama