Předělání kuchyně

0
133
Reklama

Kuchyně je praktické a vysoce využitelné místo, které, aby bylo plně funkční, musí splňovat mnoho našich nároků. Je vaše kuchyň pro vás super? Ne? Tak ji přestavte. Ať si ji můžete vychutnávat každý den.

Vůbec není povrchní myslet si, že kuchyň by kromě funkčnosti měla být i pěkná.Pokud jste dospěli k názoru, že nastal čas předělat kuchyni, tak pak rozhodně nastal.Ten správný čas je právě teď. Při předělávání a vylepšování kuchyně se tedy nenechte nikým a ničím ovlivnit. Právě v této místnosti totiž trávíme denně spoustu času, je proto důležité, abychom se v ní cítili příjemně.

Dříve, než se pustíte do rekonstrukce, zvažte, jaký životní styl máte vy, ale také v jakém designu je zařízený zbytek vašeho domu, ovšem za předpokladu, že jste s ním spokojen a nechystáte se ho v blízké budoucnosti přetvořit na něco jiného.

 Pokud jste si dobře zvážili všechny důvody, pro které jste se rozhodli kuchyni předělat, následující tři kroky rozhodně nevynechejte. Díky nim bude totiž vaše kuchyň funkční, praktická a také krásná. Vaše peníze budou dobře investovány, práce v kuchyni efektivnější a rodina spokojená.

Nemine se účinku

V tomto bodě hoďte estetiku na chvíli stranou. Prvním a nejpraktičtějším důvodem rekonstrukce kuchyně je zvýšit její praktickou stránku. Možná jste již slyšeli o základním pravidle, které by mělo platit v každé kuchyni známém jako „zlatý trojúhelník“. Jednoduchý koncept je, že všechny tři přístroje, které používáte nejčastěji (lednička, sporák a dřez), by měly být z pohledu efektivity práce uspořádány do trojúhelníku. Nemusí však jít o rovnostranný trojúhelník. Dva spotřebiče klidně mohou být u sebe blíž, zatímco třetí bude vzdálenější. Nuže, a co se spotřebičů týká, kupujte jen takové, které reálně využijete. Pokud je vaše rodina tříčlenná a už se nebudete rozrůstat, mít v malé panelákové kuchyni dvoudveřovou americkou lednici, zatímco při běžných pracích narážíte do jídelních židlí, není zrovna šťastné řešení. Nezapomeňte také na úložné prostory. Dokonce i když máte malou kuchyň, můžete ji předělat takovým způsobem, abyste jí prostor maximálně využili. Skříňky a police táhněte do výšky.

Zlepšit kvalitu života

Vzhled není všechno, ale důležitý bez debaty je. Krásná kuchyň má velmi hmatatelné výhody. Design totiž ovlivní váš každodenní život, a tedy konec konců i váš životní styl a pohled na věci kolem sebe. Obklopte se tedy oblíbenými barvami, přírodním dekorem dřeva, sklem a metalickými materiály jako mosaz a měď, které budou odrážet světlo a tím vytvářet příjemnou útulnou atmosféru. Pokud zvolíte otevřený koncept kuchyně, mějte na paměti, že je srdcem celého vašeho domova a také rodinného života. Takže si s rodinou vytvořte harmonické místo, kde když přijde na detaily jako barvy a motivy, každý člen bude spokojený a v této části domu bude chtít trávit svůj čas.

Spolehněte se na odborníky

Rekonstrukce kuchyně není zrovna levná záležitost a je třeba při ní myslet na kopec důležitých drobností a vzájemných souvislostí. V případě, že chcete mít jistotu, že vysněná kuchyň bude zrealizována bez problémů, zkuste oslovit odborníky, kterým předestřete vaši představu a ukážete jim inspirace, které se vám líbí. Je to ta nejrozumnější cesta, která vám v konečném důsledku může ušetřit čas i zbytečné náklady.

2

Reklama