Chlapecký pokoj bez stereotypů

0
144
Reklama

Zapomeňte na modré stěny a na autodráhy v každém rohu. Dětské pokoje jsou pro rodiče vždy trošku výzva, ale dnes vám pomůžeme s kreativními nápady, díky kterým svému  školákovi vytvoříte krásný, kreativní prostor.

Má rád modrou? Fajn, pracujete s ní ale kreativní. Má rád autíčka? Fajn, do pokoje je ale zakomponujte originální. Dost bylo nudných stěn a klasických nábytkových sestav do dětských pokojů. Současné obchodní domy nabízejí možnosti, se kterými můžete tvořit nové a nové sestavy, aniž jste se báli, zda se budou k sobě hodit.

Nevšední stěny

O tom, jak můžete dnes nechat stěny zahrát svou roli v prostoru určitě víte. Jsou zde tapety, makety, fotografie, obrazy, … Můžete vyzkoušet například kombinaci oblíbených barev nového majitele pokoje a vytvořit nimi geometrické, opakující se vzory nebo vsaďte na (ne) klasické proužky či příjemně působící, neutrální dřevěný obklad, který je nadčasový a nemusíte se bát každoročního malování stěn. Kromě toho, při nevšedních stěnách vynikne i ten nejjednodušší nábytek a zde se dostáváme ke našemu druhému bodu …

… Méně je více

Prostor nechte dýchat. Vytvořte koutek se správnou výškou stolu a pohodlnou židlí na pracovní aktivity, čtení, popřípadě počítač a ostatní prostor ponechte na volný čas – hraní, lezení a pod. Chlapec každého věku se vám poděkuje.

Tématické pokoje jsou in

Mnozí milují komiksy, auta, basketbal, hokej, fotbal, přírodu. Určitě víte, co nejvíce miluje a tak můžete jeho pokoj navíc snadno personalizovat. Pokud má rád skateboard, využijte pár desek jako police na knihy, pokud má rád komiksové postavy, nechte mu ušít velkou prošívanou přikrývku na chladné dny, pokud miluje basketbal, zavěste někam mini basketbalový koš nebo podlahu zakryjte kobercem s podobiznou hřiště. Kreativitě se meze nekladou.

3

Reklama