Přitažlivost stěn

0
7
Reklama

Stěny tvoří základ každého interiéru. Ve velké míře určují naši náladu, pocity a vytvářejí v nás celkový dojem z prostoru. Každý z nás má své vlastní spektrum barev, které nám evokuje příjemné uvolnění nebo povzbuzení.

Moderní městský styl

Obyvatelé městských bytů, kteří mají rádi protiklady, neváhají projevit svou individualitu . Podstata vždy spočívá v detailech a na zásadě méně je vždy více . Při zařizování bytu mohou zvolit jednu výraznější barvu a k tomuto dominantnímu odstínu přizpůsobí všechno ostatní. Efekt můžeme zesílit nebo zjemnit použitím vhodných kombinací. Pokud je hlavní barva silnější, je vhodné si k ní zvolit uklidňující neutrální odstíny. Barva, která tvoří kontrast s hlavní barvou, zvýrazní a oživí interiér. Chladné tóny barev doplňujeme s kontrastem teplejších tónů.

Městská romantika

Syté barvy jsou skutečným útočištěm pro milovníky města, kteří sice mají rádi ruch, ale ve skutečnosti touží po návratu do romantické přírody . Oblibují živější přírodní barvy jakými jsou různé odstíny zelené, hnědé, žluté a červené. Tyto základní barvy zaplní prostor pocitem tepla a dobré nálady. Pokud si za hlavní barvu vybereme právě přírodní, měli bychom použít při doplňcích jemnější tón, tak abychom dosáhli požadovanou rovnováhu v prostoru.

Veselý bohémský styl

Odvážní, bezstarostní lidé, kteří hledají drobné radosti všedních dní . Oblibují veselé barvy, nebojí se ve svém příbytku použít na stěnách živé odstíny. Při používání silných barev je důležité dbát na kombinace odstínů. Pokud si zvolíme intenzivní barvu, která nám v prostoru dominuje, měli bychom si navolit nábytek a bytové doplňky jednoduchých tvarů a materiálů. Barevně výrazná stěna bude vždy těžištěm pokoje, kterému třeba přizpůsobit všechno. Dobře zvolený kontrast stupňuje efekt a maximalizuje celkový dojem.

Retro styl

Barvy nostalgických vzpomínek vnesou pestrost, hravost a humor do našeho domova . Retro, industriální styl nebo vintage styl však nemusí být fádní nebo šedivý. Méně syté, avšak tmavé barvy propůjčují prostoru eleganci. Nebojte se použít tmavší odstíny, pokud je v daném prostoru dostatečné přirozené světlo. Tmavší výraznější barvy nám vytvoří krásnou harmonii s bledšími, pastelovými barvami od  Poli-Farbe PLATINUM , které jsou nadčasové při hledání inspirace. S extra silně krycími barvami Platinum, které mají výrazné sametové odstíny, dosáhneme překvapivý a hravý kontrast.

 

Reklama