Proč zvolit kalené sklo za kuchyňskou linkou

0
614
Reklama

Přemýšlíte nad změnou kuchyňské zástěny? Přečtěte si o současném hitu na trhu – velkoplošném obkladu ze skla na míru. Dostane i vás?

Skleněné zástěny, takzvané grafické sklo, se těší rostoucí popularitě.Pomalu nahrazují tradiční keramické či laminátové obklady stěn nad pracovní deskou.Pokud plánujete novou kuchyni, nebo jste se stále nerozhodli pro barvu a styl obkládaček, tady je pět čistě racionálních důvodů, proč je sklo na kuchyňské zástěně celkem dobrý nápad:

1. Moderní vzhled kuchyně

Jednolité skleněné plochy dodají interiéru kuchyně moderní šmrnc a při šikovně laděném designu i trvanlivý nadčasový vzhled. Vhodně zvolený odstín či dekor dokáže i při obyčejné sektorové sestavě kuchyňských skříněk vytvořit osobitý styl interiéru.Zaručeně nejjednodušší způsob, jak oživit design kuchyně.

2. Jedinečný design podle vlastních představ

 Technologie výroby skleněné zástěny s barevným grafickým potiskem umožňuje zvolit si vlastní styl s prakticky jakýmkoli motivem. V rámci jednotného ladění, můžete tento motiv zopakovat i na jiném místě v interiéru.

Výrobce dekoračního skla nabízí na výběr z galerie doporučených dekorů. Oblíbené jsou zejména květiny a abstraktní motivy. Nebo vám na přání vyrobí zcela nový motiv skleněné zástěny. Abyste byli s výsledkem spokojený, vybraný obrázek musí splňovat kvalitu požadované velikosti a rozlišení 300 dpi. Při jednobarevném skle máte na výběr odstíny z barevné škály RAL.

3. Rychlá realizace

Relativně krátká výrobní doba navzdory zakázce na míru a velmi jednoduchá montáž, jsou další nespornou výhodou kuchyňské skleněné zástěny. Od momentu schválení grafického návrhu a zaměření vaší kuchyně je výrobce schopen dodat sklo obvykle ve lhůtě 10 – 15 dní. Montáž na místě pak trvá – v závislosti na velikosti skleněné plochy – jen pár hodin.
Při renovacích starších kuchyní je obrovské plus rychlá výměna kuchyňské zástěny dokonce bez nutnosti demontáže starého obkladu. Nová skleněná zástěna se jednoduše nalepí na původní obklad a obejdete se bez bouracích prací.

4. Bezpečný a odolný materiál

Zvládne křest vodou i ohňom.Pre velkoplošné použití v interiéru se používá takzvané bezpečnostní – kalené sklo, které je čtyři až pětkrát pevnější než obyčejné sklo stejné tloušťky. Kumšt spočívá v rozžhaven skla na teplotu přibližně 650 stupňů Celsia a následném prudkém ochlazení. Takto speciálně vyrobené sklo odolá mechanickému i tepelnému namáhání.

Kuchyňské zástěny z kaleného skla o tloušťce 6 mm jsou při běžném používání prakticky nezničitelné. Sklo ani při náhodném úderu nádobím nepraskne jako obyčejné sklo a za sporákem vydrží vysoké teploty, horké cákance i páru. Kalené sklo v kuchyni představuje tak funkční tak architektonický prvek, bezpečné i pro domácnost s malými dětmi.

5. Údržba skla je hrou

Prostor mezi horními a dolními skříňkami kuchyňské linky dostává při mytí nádobí a přípravě jídel denně řádně na frak. Zvláště během smažení, kdy mast stříká na všechny strany, nepěkně se usazuje ve spárách mezi obkladačkami a usnadňuje vznik bakterií.

Souvislá hladká skleněná plocha bez spár se udržuje velmi snadno, sklo je navíc zdravotně nezávadný materiál. Konec drhnutí drsného povrchu obkladů a spárovky do které se olej a šťávy plodů rádi vpijí! Skleněnou stěnu stačí jen přetřít vlhkým ubrouskem, případně umýt běžným saponátem a bude jako opět jako nová! Skleněné zástěny tak i díky přirozené vlastnosti odolného materiálu vypadají i po letech stále stejně dobře.

o_2

Reklama